Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20191115

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20191115

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 05 Prill 2020 Lufta për maska Me pandeminë e koronavirusi që është përhapur anembanë Evropës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka krizë botërore për furnizim me material mbrojtës për personelin mjekësor, si maskat dhe dorëzat. Shumë shtete kanë akuzuar...
  • image 04 Prill 2020 Coronavirusi, "tani më jemi në recesion", thotë Shefja e FMN-së Ndikimi ekonomik i pandemisë COVID-19 është "më keq se kriza globale financiare", tha të premten kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), duke shtuar se organizata është e gatshme të përdorë "arkën e saj të luftës një trilion...
  • image 03 Prill 2020 Numri i të infektuarve me Koronavirus e kalon 1 milionëshin Numri i të infektuarve me kornavirus në mbarë botë ka kaluar mbi 1 milion, ka njoftuar Universitetit Johns Hopkins, që merret më përditësimin e të dhënave për COVID 19. Sipas të dhënave, deri tani 51 mijë persona kanë vdekur ndërsa...
  • image 02 Prill 2020 Si do të shpalosej një krizë koronavirusi në Sirinë e shkatërruar nga lufta Ndërsa Evropa merret me pandeminë koronavirus që ka sakatuar shërbimet e kujdesit shëndetësor në një shkallë të paparë, vendet në Lindjen e Mesme të shkatërruara tashmë nga lufta po shtrëngojnë veten për katastrofë. Mjekët dhe...
  • image 01 Prill 2020 Kryeministri grek: Ministrat dhe deputetët të japin gjysmën e pagës për luftën kundër... Kryemistri grek, Kyriakos Mitsotakis u kërkoi anëtarëve të qeverisë dhe deputëve të maxhorancës për të dhënë gjysmën e pages së tyre për të luftuar koronavirusin, gjë që presidentja e re e Republikës greke ka premtuar ta bëjë...
  • image 31 Mars 2020 Orbani siguron kompetenca absolute për luftimin e koronavirusit Kryeministri hungarez, Viktor Orban, ka siguruar të drejtën për të qeverisur me dekret, pasi që partia e tij, Fidesz, e miratoi në Parlament ligjin që i garanton atij pushtet të plotë në luftimin e pandemisë së koronavirusit. Ligji që e...
  • image 30 Mars 2020 Qeveria sllovene propozon pako 3 miliardë euro për të prekurit nga koronavirusi Sllovenia do t'i shtrëngojë edhe më tutje kufizimet për lëvizjen e qytetarëve, duke vendosur kufizime ndaj njerëzve që lëvizin jashtë komunave të tyre që nga e hëna, masa këto për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ka njoftuar të...
  • image 28 Mars 2020 Në ora 13:00 sot nis shtetrrethimi në Shqipëri Edhe kjo fundjavë ashtu si e kaluara do të kalojë në izolim total. Nga ora 13:00 e ditës së sotme, dhe deri të hënën në orën 05:00 të gjithë do të qëndrojnë në shtëpi dhe të gjithë qepenat do të jenë mbyllur. Ndërkohë...
  • image 27 Mars 2020 Në Shqipëri vdes edhe një person nga koronavirusi, shkon në 7 numri i viktimave Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë, raporton TCH. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë,...
  • image 26 Mars 2020 Diplomati britanik në Budapest vdes nga koronavirusi Steven Dick, zëvendësi i misionit në Ambasadën Britanike në Budapest ka vdekur pas infektimit me koronavirus, ka bërë të ditur të mërkuren Shërbimi i Jashtëm britanik. Diplomati 37-vjeçar ka vdekur në Hungari të marten, është bërë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30