Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20200224

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20200224

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Mars 2020 Në ora 13:00 sot nis shtetrrethimi në Shqipëri Edhe kjo fundjavë ashtu si e kaluara do të kalojë në izolim total. Nga ora 13:00 e ditës së sotme, dhe deri të hënën në orën 05:00 të gjithë do të qëndrojnë në shtëpi dhe të gjithë qepenat do të jenë mbyllur. Ndërkohë...
  • image 27 Mars 2020 Në Shqipëri vdes edhe një person nga koronavirusi, shkon në 7 numri i viktimave Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e cila ka mbërritur gjatë pasdites në spitalin infektiv, në gjendje të rëndë, raporton TCH. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për disa orë,...
  • image 26 Mars 2020 Diplomati britanik në Budapest vdes nga koronavirusi Steven Dick, zëvendësi i misionit në Ambasadën Britanike në Budapest ka vdekur pas infektimit me koronavirus, ka bërë të ditur të mërkuren Shërbimi i Jashtëm britanik. Diplomati 37-vjeçar ka vdekur në Hungari të marten, është bërë...
  • image 25 Mars 2020 Qeveria e Shqipërisë shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore Në Shqipëri, qeveria ka shpallur mbrëmjen e të martës gjendjen e fatkeqësisë natyrore, e cila parashikon të kufizojë qasjen në mjediset publike, të ndalojë tubimet, manifestimet dhe grevat, të kufizojë në minimum aktivetet e organeve...
  • image 24 Mars 2020 Wuhani do të dalë nga izolimi më 8 prill Pas më shumë se dy muajsh, izolimi i Vuhanit - qytetit kinez ku është shfaqur koronavirusi për herë të parë - do të marrë fund më 8 prill, raporton media shtetërore e Kinës.Pjesët e tjera të provincës Hubei, kryeqytet i së cilës...
  • image 23 Mars 2020 Viktima e parë nga koronavirusi në Mal të Zi Në Qendrën Klinike të Malit të Zi një person 65-vjeçar sonte ka ndërruar jetë si rezultat i koronavirusit të ri. "Ai është viktima e parë me Covid-19 në vend", tha drejtori i Qendrës Klinike Jevto Erakovic. Në Mal të Zi, 21 persona...
  • image 22 Mars 2020 Shkon në mbi 13 mijë numri global i viktimave të koronavirusit Në bazë të të dhënave të Universitetit "Johns Hopkins", numri i personave të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën deri më tani ka shkuar në 13 mijë e 49 njerëz. Duke u mbështetur në statistikat e këtij universiteti, mbi 307 mijë...
  • image 21 Mars 2020 9 të vdekur dhe 670 të infektuar me koronavirus në Turqi Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend është rritur në 670, ndërsa i viktimave në 9. Koca, këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...
  • image 20 Mars 2020 Rrëfimi i trishtë i një mjeku dhe një infermieri në Italinë e goditur fort nga COVID-19 Italia është vendi i dytë në botë më i prekur nga pandemia e koronavirusit pas Kinës. Materiali në vazhdim na njeh me situatën në disa prej klinikave të trajtimit intensiv të pacientëve të prekur nga COVID-19. Mjekët përballen çdo...
  • image 19 Mars 2020 Kina drejt normalizimit, nuk raportohen raste të reja me COVID-19 Për herë të parë që nga shpërthimi i coronavirusit në dhjetor, Kina nuk ka raportuar raste të reja të transmetuara brenda vendit. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, të gjitha rastet e reja të konfirmuara të mërkurën, 34 gjithsej, dhe...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29