Rajon-Botë

Rajon-Botë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 29 Gusht 2019 Macron: Evropa të përmirësojë marrëdhëniet me Rusinë Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se kontinenti evropian nuk do të jetë kurrë i qëndrueshëm dhe i sigurt nëse marrëdhëniet e tij me Rusinë nuk zgjidhen. Duke folur me diplomatët e huaj pas përfundimit të samitit të G-7-ës në...
  • image 28 Gusht 2019 Erdogan: Trupat tokësore pritet të hyjnë në lindje të lumit Eufrat Trupat tokësore turke pritet të hyjnë në lindje të lumit Eufrat në Siri shumë shpejt, ka thënë presidenti i turk, Recep Tayyip Erdogan. "Shpresoj se askush nuk do të përpiqet ta testojë vendosmërinë e Turqisë për të pastruar kufijtë...
  • image 27 Gusht 2019 Një tërmet 3.3 i shkallës Rihter godet Rodosin Një tërmet me madhësi 3.3 i shkallës Rihter goditi bregdetin e Rodosit rreth orës 4:58 të mëngjesit të sotëm. Epiqendra e termetit ishte 60 kilometra në jug-perëndim të qytetit të Rodos, ndërsa thellësia ishte rreth 39.6 kilometra....
  • image 26 Gusht 2019 DW: G7 konfirmoi, se lideri i ri i Europës quhet Emmanuel Macron Në samitin e G7-s në Biarritz presidenti Emmanuel Macron u tregua mjeshtër i diplomacisë duke e mënjanuar me një manovër të zgjuar presidentin Trump. Me këtë ai merr rolin drejtues në Europë, mendon Barbara Wesel.
  • image 25 Gusht 2019 Merkel ultimatum Vuçiqit për çështjen e Kosovës Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq që të pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së problemit me Kosovën, përndryshe Serbia do të ndëshkohet keq,...
  • image 25 Gusht 2019 Erdogani planifikon ta takojë Putinin në Moskë në fund të muajit Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të udhëtojë në Moskë më 27 gusht, për ta takuar presidentin rus, Vladimir Putin. Zyra e presidentit Erdogan ka njoftuar se takimi është vendosur pas një telefonate në mes të dy...
  • image 24 Gusht 2019 Vuçiq me të kthyer nga Amerika: Na pret dimër tepër i vështirë me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur për vizitën e tij të fundit në SHBA, tha sot se nuk mund të interpretojë apo të flasë për rëndësinë e vizitave të tij, "por çdo bisedë me përfaqësuesit e fuqisë kryesore në...
  • image 24 Gusht 2019 Trump: Nuk kemi nevojë për Kinën Vendi ynë ka humbur më kotë miliarda dollarë me Kinën për shumë vite, shkruan në "Twitter" presidenti amerikan Donald Trump. "Na kanë vjedhur pronën intelektuale. Nuk do të lejoj që kjo të vazhdojë. Nuk kemi nevojë për Kinën",...
  • image 23 Gusht 2019 Përplasje të forta mes demostruesve dhe policisë, pamjet nga protesta në Hong Kong Protestat e dhunshme vazhdojnë në Hong Kong. Shumë të rinj u përleshen me policinë një protestë e cila kësaj radhe u zhvillua në stacionin e trenit Yuen Long. Protestuesit përdorën fikëse zjarri, miell, ujë dhe ndërtuan barrikada për...
  • image 21 Gusht 2019 Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. "Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të cilat besoj se...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30