Rajon-Botë

Rajon-Botë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Korrik 2019 Palestina pezullon të gjitha marrëveshjet me Izraelin Autoriteti kombëtar palestinez vendosi që të pezullojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara me Izraelin. Një komitet i posaçëm do të krijohet për të konkretizuar vendimin. Lajmi u konfirmua nga presidenti Abu Mazen gjatë një takimi...
  • image 25 Korrik 2019 KED i përzgjedh 4 emra potencialë për të bërë funksionale Gjykatën Kushtetuese Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përzgjedhur katër emra si kandidatë potencialë për plotësimin e vakancave në Gjykatën Kushtetuese, e mbetur me vetëm 1 anëtar nga 9 që duhet të ketë. Ata janë prokurori i Krimeve të Rënda,...
  • image 25 Korrik 2019 Vuçiq-Irinejt: Sa herë po takohemi, situata në Kosovë është edhe më e rënduar Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka takuar sot patriarkun serb Irinej, duke i thënë se sa herë që po takohen, situata në Kosovë po bëhet edhe më e vështirë dhe e komplikuar. Megjithatë teksa ka falënderuar Irinejn për vizitën,...
  • image 25 Korrik 2019 Trajkoviq: Specialja ka intervistuar Thaçin në zyrën e tij e Veselin në Slloveni Politikania serbe nga Graçanica, Rada Trajkoviq ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi është marrë në pyetje nga Prokuroria e Gjykatës Speciale për disa orë në zyrën e tij, në Prishtinë, kurse Kadri Veseli në Slloveni."E di sigurt që...
  • image 24 Korrik 2019 Franca sërish goditet nga i nxehti Qyteti francez i Bordosë është goditur nga temperatura më e lartë, që nga fillimi i regjistrimit të temperaturës nga ana e njeriut. Të martën, në këtë qytet francez është regjistruar temperatura 41.2 Celcius. Evropa perëndimore...
  • image 23 Korrik 2019 Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë Boris Johnson, politikani që ka premtuar se do të largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje më 31 tetor, do të zëvendësojë Theresa May-n në rolin e kryeministrit, pasi ka fituar garën për të parin e...
  • image 22 Korrik 2019 Britania e Madhe kërcënon Iranin me sanksione Bllokimi i "Stena Impero" në ngushticën e Hormusit ngjall shqetësim ndërkombëtar dhe nxit kritika të ashpra ndaj Iranit. Gjermania dhe Franca kërkojnë lirimin e "menjëhershëm" të saj. Britania kërcënon Iranin me sanksione Në grindjen...
  • image 21 Korrik 2019 Aksion i jashtëzakonshëm anti-drogë, 17 arrestime në Shqipëri dhe Itali Një operacion i madh anti-drogë mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes. Mediat italiane bëjnë me dije se operacioni i koduar 'Rruga e Detit' është zhvilluar pak para agimit, mes Sardenjës, l'Emilia-Romagna...
  • image 21 Korrik 2019 Shahini: Kosova e Shqipëria nuk duhet të kenë barriera ndaj njëra-tjetrës Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) ditë më parë nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Misionin Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet (DMPP) për të promovuar vlerat ekonomike vendore dhe kombëtare në vendet ku nuk ka qasje dhe ka...
  • image 21 Korrik 2019 DASH: Mirëpresim bashkëpunimin e Haradinajt me Prokurorinë Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. "Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana e tij të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29