Rajon-Botë

Rajon-Botë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Shtator 2019 Fillojnë hetimet për korrupsion ndaj zëvendëskryeministrit belg Prokuroria e Brukselit ka hapur një hetim kundër zëvendëskryeministrit belg, njëkohësisht ministër i Jashtëm dhe i Mbrojtjes në largim, Didier Reynders, komisioner i propozuar për Drejtësinë në ekzekutivin e ri të Bashkimit...
  • image 14 Shtator 2019 Merkel: Gjermania përkrahu Shqipërinë në NATO, do ta përkrahë edhe në BE Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur të premten në Berlin në një takim nga kancelarja Angela Merkel, në kuadër të procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Shefi i Qeverisë ka zhvilluar një...
  • image 13 Shtator 2019 OKB: Rreth 350 mijë të zhvendosur vetëm këtë vit në Jemen Rreth 350 mijë njerëz janë shpërngulur nga konflikti i vazhdueshëm në Jemen deri më tani në vitin 2019, tha sot Organizata Ndërkombëtare e OKB-së për Migracionin (IOM), raporton AA. "Vetëm në vitin 2019, gati 350 mijë njerëz janë...
  • image 12 Shtator 2019 Kryeministri i Spanjës kundër privilegjeve të tjera të BE-së Londrës për Brexit Kreu i Qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merrte të tjera privilegje nga BE në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. "Nuk është e mundur të bëhen...
  • image 11 Shtator 2019 Pamjet e papublikuara nga tragjedia e 11 shtatorit në SHBA Një mini album me disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York në 11 shtator, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë që ka mbërritur në...
  • image 10 Shtator 2019 Mbretëresha miraton ligjin që ndalon Brexitin pa marrëveshje Mbretëresha Elizabeth II e Mbretërisë së Bashkuar miratoi formalisht ligjin që ia ndalon Qeverisë së kryeministrit Boris Johnson të përfundojë daljen nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, deri më 31 tetor. "Projektligji mbi tërheqjen e...
  • image 09 Shtator 2019 Gjermania kërkon punëtorë sezonalë, 150 euro dita Në Gjermani janë duke u kërkuar punëtor për korrjen e asparagusit, që mund t'ju sjellë deri në 150 euro në ditë. Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj migrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj,...
  • image 08 Shtator 2019 Gjyq për Brexit-in Deputetët e Parlamentit britanik, duke përfshirë ata që ishin larguar nga partia Tory, po përgatisin një akt ligjor në rast se kryeministri Boris Johnson refuzon të kërkojë shtyrjen e afatit për dalje nga Bashkimi Evropian. Një...
  • image 07 Shtator 2019 Rusia dhe Ukraina përgatiten për shkëmbimin e të burgosurve Dy autobusë nën përcjellje të policisë kanë dalë nga Moska duke transportuar një numër të të burgosurve gjatë procesit të shkëmbimit të tyre me Ukrainën, transmeton Rel raportimin e Reuters-it. Agjencia e lajmeve Interfax tha se një...
  • image 06 Shtator 2019 Vuçiq: S'mund ta njohim Kosovën pa kompromis Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson, thanë se duan të bëjnë gjithçka të mundur për të mbështetur dialogun për normalizim të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë. Ata i bënë këto komente në Beograd, pas takimit me...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30