Rajon-Botë

Rajon-Botë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Nëntor 2010 Zvicra votoi pro ashpërsimit të masave ndaj të huajve Zviceranët në masë të madhe kanë votuar pro referendumit, që ashpërson masat ndaj të huajve. Sondazhet parashohin se Zvicra do të mbështesë masat me të cilat të huajt që kryejnë krime të rënda si vrasje, të dëbohen menjëherë nga...
  • image 27 Nëntor 2010 Opozita në Shqipëri nisi protestat Kryetari Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, duke folur para mbështetësve të opozitës në qytetin e Elbasanit, akuzoi qeverinë se po mban të mbyllur në kutitë e zgjedhjeve të 28 qershorit të ardhmen e shqiptarëve.
  • image 27 Nëntor 2010 Mesic i kundërvihet Tadicit Pas deklaratës së Boris Tadicit se me Ivo Josipovicin është e mundur një politikë tjetër për dallim nga Stjepan Mesici, ky i fundit ka deklaruar se ai e ka hapur rrugën për bashkëpunim me Serbinë.
  • image 26 Nëntor 2010 Hungaria mbështet hyrjen e Serbisë në BE Kreu i Qeverisë së Hungarisë, Victor Orban tha se e mbështet kërkesën e Serbisë për t'iu bashkuar Unionit Evropian dhe është e gatshme që të ndihmojë integrimin e fqinjës së saj në bllok.
  • image 26 Nëntor 2010 Kroacia e Serbia zotohen për ripajtim Presidenti serb Boris Tadic tha se ai dhe homologu i tij kroat, Ivo Josipovic, janë përcaktuar për të “luftuar paragjykimet, frikën dhe armiqësitë”; mes kroatëve dhe serbëve. Tadic që po qëndron në vizitë dyditëshe në Kroaci, ka...
  • image 25 Nëntor 2010 ">Zvicra synon ashpërsimin e ligjeve për të huajt Zviceranët të dielën do të votojnë për referendumin që synon ashpërsimin e ligjeve për të huajt në këtë vend. Referendumi kërkon miratimin e ligjit, i cili do të mundësonte dëbimin e menjëhershëm të të huajve që janë fajtorë...
  • image 25 Nëntor 2010 Serbia pranoi pyetësorin e BE-së pa Kosovën Kosova nuk është përfshirë në pyetësorin që komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fule i ka dorëzuar Serbisë, e cila po bën përpjekje për të marrë statusin e vendit kandidat për në BE. Megjithatë, zyrtari i lartë evropian ka theksuar...
  • image 24 Nëntor 2010 Tadic në Kroaci për ripajtim Presidenti serb Boris Tadic ka arritur në Kroaci për një vizitë dyditëshe në një lëvizje tjetër drejt ripajtimit në mes të ish-armikeve të kohës së luftës.
  • image 24 Nëntor 2010 Portugalia kaplohet nga grevat Punëtorët e sektorit publikë në Portugali e kanë filluar grevën njëditëshe, në shenjë proteste kundër masave të kursimit, të propozuara nga qeveria socialiste.
  • image 24 Nëntor 2010 Rama i shkruan letër Berishës Lideri i opozitës në Shqipëri, Edi Rama i shkruan Sali Berishes dhe i kërkon zgjidhjen e krizës politike përmes ofertës së opozitës për hetim të plote të kutive të materialeve zgjedhore dhe jo fletëve të votimit.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28