Rajon-Botë

Rajon-Botë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Maj 2010 JICA japoneze investon në përmirësimin e ambientit në Gjilan Përfaqësues të organizatës qeveritare japoneze JICA, gjatë takimit me udhëheqës të komunës së Gjilanit, shprehën interesimin e tyre për të investuar në këtë komunë në lindje të Kosovë, për të përmirësuar kushtet e mjedisit dhe...
  • image 18 Maj 2010 Kosova anëtare e BE-së para vitit 2020 Në një intervistë për gazetën austriake “Standard”;, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni ka thënë se Kosova do të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian para vitit 2020
  • image 18 Maj 2010 Glloboçica një pikë kufitare e standardeve evropiane Me investimet evropiane në pikën kufitare midis Kosovës dhe Maqedonisë në Glloboçicë të Kaçanikut, sipas përfaqësuesve të Komisionit Evropian krijohen parakushtet për menaxhimin e integruar të kufijve. Kjo është një nga kërkesat e...
  • image 18 Maj 2010 Sukcesioni Kosovë-Serbi vetëm me presion ndërkombëtar Serbia pretendon se Kosova ka mbi 1 miliard e 100 milionë dollarë borxhe të jashtme, mirëpo analizat e palës kosovare tregojnë se Kosova ka mbi 760 milionë dollarë borxhe të jashtme.
  • image 18 Maj 2010 Erdogan inkurajon investimet turke në Kosovë Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i premtoi në Ankara presidentit kosovar, Fatmir Sejdiu, se qeveria e tij do t'i inkurajojë investimet turke në Kosovë, në mënyrë që të intensifikohet bashkëpunimi ekonomik ndërmjet dy vendeve.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31