Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Mars 2020 Dua Lipa u nderua me çmimin "Global Awards" Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa triumfoi edhe në një ceremoni të radhës shpërblyese. Para pak orësh, këngëtarja me prejardhje kosovare u nderua me çmimin "Best Britisht Act", në edicionin e sivjetmë të ndarjes së shpërblimeve...
  • image 05 Mars 2020 Trumpi e fton përsëri Kim Kardashian në Shtëpi të Bardhë Kim Kardashian West do të takohet me katër gra që i është falur dënimi me burg nga Presidenti Donald Trump, i cila do ta takojë Trumpin në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën për të shtyrë përpara reformat për reformat e të drejtës...
  • image 04 Mars 2020 Dua Lipa kërkon vota për Bernie Sandersin Këngëtarja Dua Lipa u ka bërë thirrje fansave të saj amerikanë që të mobilizohen për të votuar kandidatin e Demokratëve për t'u nominuar për zgjedhjet e nëntorit në SHBA, Bernie Sanders. Përmes një postimi në Facebook, Lipa thotë...
  • image 03 Mars 2020 Leonora Jakupi feston ditëlindjen e 41-të Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi sot (e martë) feston ditëlindjen e 41-të. Ajo gjatë gjithë jetës së saj ka qenë e përqendruar në karrierë, duke marrë parasysh që ka filluar të këndojë në moshë shumë të...
  • image 02 Mars 2020 "Nusja nga Stambolli" në epilog Seria televizive "Nusja nga Stambolli" edhe kësaj jave vazhdon me dramat e lidhura me secilin anëtarë të familjes Boran. Dramat në këtë familje janë drejt fundit dhe maratona e peripecive të familjes Boran në ekranin televiziv të...
  • image 01 Mars 2020 Majk publikon këngën e re Këngëtari Majk ka publikuar këngën më të re të tij. Kënga titullohet "Sytë mu kanë qorru", tekstin e së cilës e ka shkruar vet këngëtari, transmeton Koha.net. Ai, po ashtu, e ka bërë edhe melodinë. "Sytë mu kanë qorru" është...
  • image 29 Shkurt 2020 Helen Mirren e fitoi "Ariun e Artë" për arritje jetësore Ylli i kinematografisë u nderua në edicionin e 70-t të festivalit të filmit në Berlin, me një shpërblim special që e nderon karrierën e saj të suksesshme.Aktorja 74-vjeçare Mirren, e kishte fituar shpërblimin e parë Oscar në kategorinë...
  • image 28 Shkurt 2020 Dafina nuk po ndalet, me dukjen e re shumë ekstravagante lajmëron projektin e ri Këngëtarja Dafina Zeqiri është shumë aktive me projekte të reja muzikore, të cilat priten shumë mirë nga fansat e saj. Me anë të një videoje, ajo paralajmëroi projektin e ri, por nuk ka preferuar të japë më shumë detaje. E veshur në...
  • image 27 Shkurt 2020 Pajtesa tregon a do të luajë në 'Çka ka shpija' edhe pas lindjes së foshnjës Fiona Gllavica po pret fëmijën e saj të parë. Aktorja e njohur shqiptare, Fiona Gllavica, është treguar e hapur me ndjekësit e saj në Instagram, shkruan lajmi.net. Ajo u është përgjigjur pyetjeve të tyre dhe dikujt prej fansave i ka...
  • image 26 Shkurt 2020 Liam Neeson nuk do të luajë më kurrë në filma me superheronj
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30