Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
 • image 07 Tetor 2010 50 Cent nuk mohon lidhjen me Handler Reperi 50 Cent ka ngjallur spekulimet se ai është në lidhje me komiken amerikane, Chelsea Handler, pasi refuzoi të pohonte apo mohonte spekulimet përballë paparacëve.
 • image 07 Tetor 2010 Hapet panairi i librit në Frankfurt Ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle bëri thirrje gjatë hapjes së panairit të librit për mbrojtje të pronës intelektuale. Kush nuk e mbron pronën intelektuale, do të humbasë mendjet, tha Westerwelle.
 • image 06 Tetor 2010 “Vdekja e Vashës”; nis Festivalin “Apolloni 2010”; Festivalin ndërkombëtar iaktrimit “Apolloni 2010”;, që po mbahet në Fier të Shqipërisë, ka nisur edicionin e sivjetmë me shfaqjen “Vdekja dhe vasha”;, me regji të Fatos Berishës, prodhim i Teatrit Kombëtar të Kosovës.
 • image 05 Tetor 2010 Prishtinës i kthehet ndërtesa e Unionit Ish Hoteli “Union”; në Prishtinë nuk do të rrënohet, por Komisioni i Eksperteve të Trashëgimisë Kulturore në kuadër të Ministrisë së Kulturës ka marrë vendim që objekti të restaurohet, raporton RTK.
  Nga ana tjetër, Komuna...
 • image 04 Tetor 2010 Inva Mula rikthehet me koncert në Tiranë Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula, është rikthyer me një koncert në Teatrin e Operës dhe Baletit në Tiranë, duke u mirëpritur nga publiku.
 • image 01 Tetor 2010 Hilton në një reality show Kërkon që njerëzit ta kuptojnë realisht se cila është. Telashet me drogën dhe jeta e çrregullt kanë bërë që Paris Hilton të ketë një imazh të keq.
 • image 01 Tetor 2010 Swift i këndon dashurisë Taylor Swift shkruan dhe këndon këngë dashurie por nuk kupton gjithçka që ndodh në një marrëdhënie të tillë. Këngëtarja e muzikës country mendon se nëse shkruan në vazhdimësi këngë dashurie, do kuptojë më mirë çfarë do të...
 • image 30 Shtator 2010 Filmi boshnjak më i miri në “PriFilmFest“ Bosnja dhe Hercegovina për herë të dytë po rrëmben çmimin për filmin më të mirë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit „PriFilmFest“.
 • image 30 Shtator 2010 Winslet mendon për martesën e dytë Kate Winslet, e cila kohët e fundit ka filluar të shoqërohet me modelin Louis Dowler kërkon një të ardhme të gjatë në krahët e tij.
 • image 29 Shtator 2010 Pamela nuk pozon më nudo Aktorja e njohur amerikane, Pamela Anderson, në një intervistë dhënë për “Daily Star”;, ka thënë se nuk do pozojë më nudo.
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31