Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Gusht 2010 Arvanitasit çmojnë përkushtimin e Kosovës ndaj tyre Albanologu arvanitas, Niko Stylos, i cili tash e më se dy javë po ndjek punimet Seminarit për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, mendon se Kosova ka një simpati më të madhe për arvanitasit e Greqisë, se sa shteti amë -...
  • image 30 Gusht 2010 Eposi i kreshnikëve - vlerë e madhe e shqiptarëve Studiues të huaj dhe shqiptarë kanë vlerësuar se Eposi i kreshnikëve është monumenti më i madh i poezisë gojore shqiptare, ndërkaq për nga forma dhe origjinaliteti, ai është një nga eposet e fundit të gjalla në Evropën Juglindore....
  • image 30 Gusht 2010 Durrësi e nderon Bekim Fehmin me çmimin e karrierës Në amfiteatrin e lashtë romak, në qytetin bregdetar të Durrësit, mbrëmjen e së dielës ka nisur edicioni i tretë i Festivalit Ndërkombëtar Veror të Filmit.
  • image 28 Gusht 2010 Prioritet-forcimi i identitetit kombëtar Në një Konferencë shkencore, zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka theksuar se qeveria e Republikës së Kosovës ka për qëllim gjithmonë integrimin e saj në fushat e ndryshme botërore globale dhe ato evropiane, por njëkohësisht synon...
  • image 26 Gusht 2010 100 vjet nga lindja e humanistes me përmasa botërore Një shekull më parë lindi ajo që më vonë do të bëhet simbol i humanizmit, mirësisë dhe dashurisë universale, siç e quajnë biografët.
  • image 25 Gusht 2010 Mis Universi shkon në Meksikë Meksikania 22-vjeçare Jimena Navarrete ka fituar kurorën e Miss Universit 2010 që u zhvillua në Las Vegas.
  • image 25 Gusht 2010 Kidman zhgënjen adhuruesit Aktorja e famshme australiane, Nicole Kidman, është paraqitur në reklamën për qendrën tregtare, ende të papërfunduar, në Rio de Janeiro, me çka adhuruesit e saj dukshëm i ka brengosur për shkak të pamjes së tepërt plastike.
  • image 21 Maj 2010 Whitney Houston zhgënjeu australianët "Nothing But Love World Tour" titullohet turneu botëror i këngëtares Whitney Houston, e cila nuk u ka lënë një shije të mirë australianeve gjatë ndalesës në Brisbane.
  • image 21 Maj 2010 Hariri kritikon bashkëkombësen e saj Hayek “Salma Hayek nuk është një shembull i mirë”;. Kështu këmbëngul aktorja libaneze May Hariri e cila është shprehur se nuk do të marrë pjesë si protagoniste në një film pasi në të ishin parashikuar katër skena erotike.
  • image 21 Maj 2010 7 milionë euro për dorëshkrime e Kazanovës Zyrtarët e Bibliotekës Kombëtare të Francës paraqitën një ditë më parë një dorëshkrim prej 3 700 faqesh të një prej veprave më të mëdha të letërsisë së shekullit të 18-të, 'Historia e jetës sime' shkruar nga Jakomo Kasanova.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30