Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190902

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190902

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Shkurt 2020 Aktorja izraelite u nda nga Al Pacino: Nuk mund të rrish me një plak Aktorja izraelite Meital Dohan, 40 vjeçe, thotë se u nda nga Al Pacino, 79, për shkak të diferencës së moshës prej 39 vitesh. Duke konfirmuar lajmin e ndarjes nga legjenda e kinematografisë, i cili u paraqit i vetëm në ceremoninë e...
  • image 18 Shkurt 2020 Arilena do e këndon “Shaj” në anglisht Këngëtarja që do ta përfaqësojë Shqipërinë sivjet në Eurovizio, Arilena Ara ka treguar disa gjëra rreth këngës "Shaj" "Në Los Angelos udhëtuam për të punuar për albumin tim të parë në anglisht, por pas fitores surprizë realisht...
  • image 17 Shkurt 2020 Yjet që shkaktuan bujë në Oscars Nata e ndarjes së çmimeve "Oscars", të dielën e 9 shkurtit, i kishte pak nga të gjitha. Yjet arritën të vinin ndryshe e jo vetëm kaq, pasi shumë prej tyre kanë shkaktuar më shumë bujë, transmeton KTV. Si mund të shkruajë Billie Eilish...
  • image 16 Shkurt 2020 Tuna dhe Patrisi i japin fund lidhjes? Prej kohësh është përfolur për një ndarje të mundshme në mes Tunës dhe Patris Berishës pas krizës në lidhje. Duke mos u deklaruar për këtë asnjëherë, dyshja duke se tashmë kjo është konfirmuar dhe dyshja i kanë dhënë fund...
  • image 14 Shkurt 2020 Alketa foli 2 minuta më shumë seç duhet në "Sanremo", reagon Amadeus Mbrëmjen e djeshme, Alketa Vejsiu dhe prezantuesi Amadeus kanë qenë të ftuar në emisonin italian "Porta a Porta". Alketa u pyet nga Bruno Vespa për veprimin që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve për zbritjen dhe ngjitjen e shkallëve dy...
  • image 13 Shkurt 2020 A e dini se Tuna është nga fshati ku shumë kosovarë gjetën strehim gjatë luftës? Ae dini nga cili fshat e ka prejardhjen Tuna? Altuna Sejdiu - Tuna. Një emër tashmë i njohur për të gjitha gjeneratat e muzikdashësve të muzikës argëtuese shqipe. Kjo është Altuna Sejdiu - TUNA, e cila karrieren e ka nisur si 15 vjeçare,...
  • image 12 Shkurt 2020 Vanessa Kirby pjesë e vazhdimeve 7 dhe 8, të filmave "Mission: Impossible" Aktorja Vanessa Kirby e ka konfirmuar lajmin se do të luaj në filmin "Mission: Impossible 7" dhe në vazhdimin e tetë të planifikuar. Ylli 31-vjeçar i kinematografisë e kaluajtur rolin e Alanna Mitsopolisit, ndryshe e njohur me nofkën "White...
  • image 11 Shkurt 2020 Janë bërë shoqe, partneria e Ronaldos komenton tek fotoja e Alketa Vejsiut Alketa Vejsiu dhe Georgina prezantuan në natën e tretë të festivalit të Sanremos, ku tërhoqën vëmendjen e të gjithëve. Mesa duket ato janë bërë shoqe në prapaskenë, madje kanë bërë dhe një foto së bashku. Këtë foto e ka postuar...
  • image 11 Shkurt 2020 Disenjatorët kosovarë veshin yjet e Hollywoodit në "Oscar 2020" Edhe këtë vit nuk munguan emrat e disenjatorëve kosovarë në një prej ngjarjeve më të rëndësishme të kinematografisë, njëherësh edhe të industrisë së modës. Valdrin Sahiti, Dona Matoshi e Drenusha Xharra, janë disa prej...
  • image 10 Shkurt 2020 Përgatitjet e fundit për "Oscar" Dritat që do t'i japin hijeshi tepihut të kuq, tashmë janë bërë gati për ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Oscar". Anëtarët e sigurisë kanë zënë vendet e tyre përreth Teatrit Dolby, para të cilit do të parakalojnë yjet e shumtë...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29