Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190904

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190904

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 23 Nëntor 2010 U shënua 102 vjetori i alfabetit shqip Në Manastir është shënuar 102 vjetori i Kongresit të Alfabetit të gjuhës shqipe, në një manifestim të organizuar nga Qeveria e Maqedonisë. Pjesëmarrësit theksuan se “Kongresi i Manastirit”; shënon një nga ngjarjet më të...
  • image 23 Nëntor 2010 Çifti Beckham ushtron joga David dhe Victoria Beckham praktikojnë joga së bashku dhe kjo gjë i ka ndihmuar që të ndihen më të afërt me njëri-tjetrin. “Çifti shkon për të praktikuar joga në 'The Sports Club in Beverly Hills' dy herë në javë”;, tregoi një...
  • image 23 Nëntor 2010 Britanikët e duan Williamin mbret Një sondazh në Britani ka treguar se trashëgimtar i fronit në ishull preferohet të jetë William dhe e fejuara e tij Kate, dhe jo princi Charles dhe gruaja e tij Camilla.
  • image 22 Nëntor 2010 Rexhep Hoxha fitues i çmimit “Esad Mekuli”; Kryesia e Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës (LSHK), e shpalli fitues të çmimit tradicional letrar “Esad Mekuli”; për krijimtari letrare, shkrimtarin Rexhep Hoxha.
  • image 21 Nëntor 2010 Aguilera e fascinuar nga “Burlesque”; Christina Aguilera është e fascinuar nga filmi “Burlesque”; dhe e ngazëllyer që i është ofruar një rol në një film për këtë temë. “Ka pasur shumë role dhe skenarë të cilat kanë ardhur në adresë timen, por asgjë nuk më ka...
  • image 21 Nëntor 2010 Victoria urren tenin artificial Victoria Beckham, e cila është e martuar me yllin e futbollit David Beckham, thotë se ajo më nuk shfrytëzon ngjyra artificiale për lëkurën pasi mendon se ato e bëjnë atë të duket më e vjetër.
  • image 20 Nëntor 2010 Shakira dashurohet në futbollistin Pique Futbollisti i njohur i Barcelonës, Gerard Pique dhe pop-këngëtarja e famshme kolumbiane Shakira, janë në lidhje dashurie, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Në të vërtetë, ata ishin njoftuar gjatë kohës së mbajtjes së Kampionatit...
  • image 20 Nëntor 2010 Susan Boyle rekord në SHBA dhe Britani Këngëtarja Susan Boyle ka vendosur edhe një rekord të ri me albumin e saj më të ri “The Gift”;, edhe atë, jo vetëm në Britani të Madhe, por edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës njëkohësisht.
  • image 19 Nëntor 2010 Naomi Campbell është tullace Një lajm shumë sensacional ka përshkruar botën e yjeve në Britani të Madhe. Top modelja Naomi Campbell, së shpejti bashkëshorte e magnatit rus Vladimir Doronin, është tullace dhe mban një paruke.
  • image 19 Nëntor 2010 Rihanna nuk pozon në Playboy Këngëtarja e famshme amerikane Rihanna ka thënë një intervistë për mediat amerikane se asaj vazhdimisht i është bërë oferta që të zhvesh rrobat e saj nga revista e famshme Playboy.

H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28