Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190921

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190921

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shkurt 2020 Yjet që shkaktuan bujë në Oscars Nata e ndarjes së çmimeve "Oscars", të dielën e 9 shkurtit, i kishte pak nga të gjitha. Yjet arritën të vinin ndryshe e jo vetëm kaq, pasi shumë prej tyre kanë shkaktuar më shumë bujë, transmeton KTV. Si mund të shkruajë Billie Eilish...
  • image 16 Shkurt 2020 Tuna dhe Patrisi i japin fund lidhjes? Prej kohësh është përfolur për një ndarje të mundshme në mes Tunës dhe Patris Berishës pas krizës në lidhje. Duke mos u deklaruar për këtë asnjëherë, dyshja duke se tashmë kjo është konfirmuar dhe dyshja i kanë dhënë fund...
  • image 14 Shkurt 2020 Alketa foli 2 minuta më shumë seç duhet në "Sanremo", reagon Amadeus Mbrëmjen e djeshme, Alketa Vejsiu dhe prezantuesi Amadeus kanë qenë të ftuar në emisonin italian "Porta a Porta". Alketa u pyet nga Bruno Vespa për veprimin që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve për zbritjen dhe ngjitjen e shkallëve dy...
  • image 13 Shkurt 2020 A e dini se Tuna është nga fshati ku shumë kosovarë gjetën strehim gjatë luftës? Ae dini nga cili fshat e ka prejardhjen Tuna? Altuna Sejdiu - Tuna. Një emër tashmë i njohur për të gjitha gjeneratat e muzikdashësve të muzikës argëtuese shqipe. Kjo është Altuna Sejdiu - TUNA, e cila karrieren e ka nisur si 15 vjeçare,...
  • image 12 Shkurt 2020 Vanessa Kirby pjesë e vazhdimeve 7 dhe 8, të filmave "Mission: Impossible" Aktorja Vanessa Kirby e ka konfirmuar lajmin se do të luaj në filmin "Mission: Impossible 7" dhe në vazhdimin e tetë të planifikuar. Ylli 31-vjeçar i kinematografisë e kaluajtur rolin e Alanna Mitsopolisit, ndryshe e njohur me nofkën "White...
  • image 11 Shkurt 2020 Janë bërë shoqe, partneria e Ronaldos komenton tek fotoja e Alketa Vejsiut Alketa Vejsiu dhe Georgina prezantuan në natën e tretë të festivalit të Sanremos, ku tërhoqën vëmendjen e të gjithëve. Mesa duket ato janë bërë shoqe në prapaskenë, madje kanë bërë dhe një foto së bashku. Këtë foto e ka postuar...
  • image 11 Shkurt 2020 Disenjatorët kosovarë veshin yjet e Hollywoodit në "Oscar 2020" Edhe këtë vit nuk munguan emrat e disenjatorëve kosovarë në një prej ngjarjeve më të rëndësishme të kinematografisë, njëherësh edhe të industrisë së modës. Valdrin Sahiti, Dona Matoshi e Drenusha Xharra, janë disa prej...
  • image 10 Shkurt 2020 Përgatitjet e fundit për "Oscar" Dritat që do t'i japin hijeshi tepihut të kuq, tashmë janë bërë gati për ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Oscar". Anëtarët e sigurisë kanë zënë vendet e tyre përreth Teatrit Dolby, para të cilit do të parakalojnë yjet e shumtë...
  • image 09 Shkurt 2020 Humb jetën tragjikisht aktori Orson Bean, goditet nga dy vetura derisa po e kalonte rrugën Aktori veteran, Orson Bean, e ka humbur jetën tragjikisht gjatë dy aksidenteve të njëpasnjëshme në Venice të Los Angelesit. 91-vjeçari është përplasur nga një veturë derisa po e kalonte rrugën përballë 'Pacific Resident Theatre' dhe...
  • image 08 Shkurt 2020 Sipas shkencës, Robert Pattinson është mashkulli më i bukur në botë Në 2019-tën Bella Hadid u zgjodh si femra më e bukur në botë nga "Daily Mail", ndërsa këtë vit Robert Pattinson është caktuar si "mashkulli më i bukur". "Daily Mail" e bën këtë përcaktim nga kirurgu kozmetik Julian De Silva, i cili...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29