Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190923

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20190923

Lajmet nga të gjitha kategoritë
 • image 13 Shtator 2010 ">Fox, bashkëshorte serioze Megan Fox prej disa javësh ka hedhur një hap të rëndësishëm në jetën e saj, duke vendosur kurorë me kolegun Brian Austin Green. Ajo shprehet se njerëzit ende nuk e besojnë kur flet për bashkëshortin, ish-protagonisti i serialit "Beverly...
 • image 13 Shtator 2010 Depp, aktori më i paguar në Hollywood Johnny Depp i ka fituar 75 milionë dollarë vitin e kaluar, dhe kjo e bën atë aktorin më të paguar në Hollywood. Ylli i filmit “Pirates of the Caribbean”;, në 12 muajt e kaluar, i ka grumbulluar rreth 59 milionë euro (75 milionë...
 • image 10 Shtator 2010 Mbahet “Java e Albanologjisë”; Java e fundit e muajit tetor të këtij viti, do të shënojë aktivitetin qendror të Institutit Albanologjik të Prishtinës për vitin 2010. “Java e Albanologjisë”;, që fillon për herë të parë këtë vit, do të mbahet prej 25 deri më...
 • image 10 Shtator 2010 Botuesit kosovarë pjesëmarrës në Panairin e Frankfurtit Shoqata e Botuesve të Kosovës (SHBK) ka rezervuar sivjet për Panairin më të madh të librit në botë, atë të Frankfurtit, më shumë se 20 metra katrorë për prezantimin e botuesve kosovarë.
 • image 08 Shtator 2010 Bleri anuloi aktivitetin promovues të librit në Londër Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka pezulluar aktivitetin promovues të librit të tij të paraparë për pasditen e sotme në Londër.


 • image 07 Shtator 2010 Madonna i jep vajzës një rol Këngëtarja e muzikës pop, Madonna, e cila aktualisht është regjisore e filmit “W.E.”;, ka vendosur që në një nga rolet në këtë film të luajë edhe vajza e saj, Lourdes. Lourdes (13) është parë në vendin ku po xhirohet filmi në...
 • image 07 Shtator 2010 Dy shqiptarë në “Dancing With the Stars”; Tashmë të gjithë e dinë se Toni Dovolani është një prej balerinëve shoqërues të spektaklit më të njohur në botë “Dancing With the Stars”; (edicioni SHBA). Këtë vit, përkrah Tonit do të jetë edhe Eliza Dushku.
 • image 07 Shtator 2010 Hall i nxjerr në shitje pikturat Jerry Hall, modelja dhe ish-gruaja e Mick Jaggerit, ka vendosur ta nxjerrë në ankand koleksionin e saj të pikturave, për t'i mbyllur hesapet me të kaluarën.
 • image 07 Shtator 2010
  ">Cyrus, idhulli i adoleshentëve
  "Nëse ka një mesazh që dua të transmetoj, ai është se ëndrrat mund të realizohen. Nuk do ta gjeni kurrë veten, nëse të paktën nuk tentoni ta ndiqni ëndrrën tuaj", janë fjalët e Miley Cyrusit që, duke kënduar dhe vallëzuar, është...
 • image 07 Shtator 2010 50 Cent paralajmëron martesë Ylli i muzikës hip-hop, “50 Cent”;, reperi i shndërruar në aktor, ka zbuluar në Twitter se i ka propozuar martesë të dashurës së tij, e cila thuhet se është ylli i muzikës r'n'b, Ciara.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28