Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20191123

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20191123

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Shtator 2010 Inva Mula në përqafim të Ehtem Ramadanit Lidhja e sopranos Inva Mula dhe miliarderit nga Ethem Ramadani, tashmë është bërë më publike se kurrë.
  • image 01 Shtator 2010 “Elita 5”; me album të ri Vokalisti i grupit “Elita 5”;, Arif Ziberi, duke folur për karrierën dhe sukseset grupit muzikor, ka thënë se ata janë duke punuar edhe në një album ë ri.
  • image 01 Shtator 2010 Kinemaja “ABC”; nis sezonin vjeshtor me premierë botërore Kinemaja “ABC”; e Prishtinës, po vazhdon të sjellë para kryeqytetasve risitë nga kinematografia botërore.
  • image 01 Shtator 2010 Apolloni, zbulohet një shëtitore madhështore Pas disa statujave te cilësuara ndër gjetjet më të rëndësishme arkeologjike të 50 viteve të fundit, në qytetin antik të Apolonisë ka dalë në drite shëtitorja më e madhe e zbuluar deri tani në Shqipëri.
  • image 31 Gusht 2010 Shtyhet për një javë konkursi i Galerisë së Arteve Konkursi për ekspozitën kushtuar 100-vjetorit të lindjes së Nënës Terezë “Jeta dhe vepra e Nënës Terezë”; mbetet i hapur dhe për një javë më gjatë, deri më 6 shtator. Kështu bënë të ditur Galeria e Arteve e Kosovës (GAK)...
  • image 30 Gusht 2010 Arvanitasit çmojnë përkushtimin e Kosovës ndaj tyre Albanologu arvanitas, Niko Stylos, i cili tash e më se dy javë po ndjek punimet Seminarit për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, mendon se Kosova ka një simpati më të madhe për arvanitasit e Greqisë, se sa shteti amë -...
  • image 30 Gusht 2010 Eposi i kreshnikëve - vlerë e madhe e shqiptarëve Studiues të huaj dhe shqiptarë kanë vlerësuar se Eposi i kreshnikëve është monumenti më i madh i poezisë gojore shqiptare, ndërkaq për nga forma dhe origjinaliteti, ai është një nga eposet e fundit të gjalla në Evropën Juglindore....
  • image 30 Gusht 2010 Durrësi e nderon Bekim Fehmin me çmimin e karrierës Në amfiteatrin e lashtë romak, në qytetin bregdetar të Durrësit, mbrëmjen e së dielës ka nisur edicioni i tretë i Festivalit Ndërkombëtar Veror të Filmit.
  • image 28 Gusht 2010 Prioritet-forcimi i identitetit kombëtar Në një Konferencë shkencore, zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka theksuar se qeveria e Republikës së Kosovës ka për qëllim gjithmonë integrimin e saj në fushat e ndryshme botërore globale dhe ato evropiane, por njëkohësisht synon...
  • image 26 Gusht 2010 100 vjet nga lindja e humanistes me përmasa botërore Një shekull më parë lindi ajo që më vonë do të bëhet simbol i humanizmit, mirësisë dhe dashurisë universale, siç e quajnë biografët.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30