Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20191123

Kult-Showbiz - Të gjitha lajmet e datës: 20191123

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Janar 2020 Bella dhe Gigi Hadid marrin gjithë vëmendjen në Paris Dy motrat e njohura të fushës së modës, Bella dhe Gigi Hadid janë parë në Paris, ku kanë marrë pjesë në shfaqjen për xhinset 'Jacquemus' të koleksionit Vjeshtë-Dimër 2020-2021. Bella, 23 vjeç e veshur me një fustan të thjeshtë që...
  • image 18 Janar 2020 Drejtuesit e BRIT Awards shpresojnë që Billie Eilish do ta debutojë këngën e James Bondit në... Drejtuesit e Brit Awards thuhet se po shpresojnë që ylli i popit, Billie Eilish, do ta debutojë kolonën e saj zanore për James Bondin e ardhshëm në ceremoninë e vitit 2020. Këngëtarja 18-vjeçare është kandiduar për çmimin e BRIT...
  • image 17 Janar 2020 Rita Ora përmbush premtimin që ia kishte dhënë familjes Sala Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ishte ndër personat e parë e cila me të dëgjuar se Shqipëria është prekur nga një termet i rëndë, promovoi fondacionet e hapura online për të ndihmuar shqiptarët, dhe këtë e bëri përmes...
  • image 16 Janar 2020 "Burger King" i ofron punë Princit Harry Zinxhiri i ushqimit i ka ofruar Princit Harry pozicionin e ndihmës shitësit pasi ai dhe gruaja e tij Dukesha Meghan njoftuan tërheqjen nga familja mbretërore, duke paralajmëruar edhe pavarësimin financiar.
  • image 15 Janar 2020 Alketa Vejsiu bashkëprezantuese e festivalit të këngës në Sanremo Drejtori artistik i edicionit të 70-të i festivalit "Sanremo", Amadeus, bëri zyrtare emrat që do të prezantojnë festivalin, mes tyre është edhe emri i prezantueses së mirënjohur, Alketa Vejsiu. "Një nga ditët më të bukura të jetës...
  • image 14 Janar 2020 Zayn Malik dhe Gigi Hadid konfirmojnë ribashkimin Zayn Malik dhe Gigi Hadid si duket konfirmuan se lidhja e tyre ishte përsëri në rrugën e duhur, pasi që çifti e festuan ditëlindjen e 27-të të këngëtarit në New York të shtunën. Çifti u fotografua krah për krahu derisa u nisën për...
  • image 13 Janar 2020 Si i përgjigjet Shpat Deda pyetjes për martesë Sonte në emisionin JETA në KTV i ftuar ishte këngëtari Shpat Deda, në një rrëfim krejtësisht ndryshe. Herë me kitarë e herë me piano, Deda në shtëpinë e tij këndoi disa këngë. U diskutua edhe për çmimet që ka pranuar ndër vite, e...
  • image 12 Janar 2020 Brad Pitt falënderon Bradley Cooperin që e ndihmoi ta linte alkoolin Brad Pitt e falënderoi mikun e tij, yllin Bradley Cooper që e ndihmoi ta lërë alkoolin, gjatë një fjalimi të pranimit të çmimit në "National Board of Review Annual Awards Gala" të mërkurën e kaluar. 56-vjeçari i kaloi më shumë se një...
  • image 11 Janar 2020 Ceremonia për "Oscar" nuk do të ketë prezantues as këtë vit Ceremonia për "Oscar 2020" në shkurt nuk do të ketë përsëri prezantues, tha udhëheqësja e ABC Television Entertainment. "Më lejoni ta konfirmoj tani. Së bashku me Akademinë Filmike kemi vendosur që përsëri të mos ketë prezantues...
  • image 10 Janar 2020 Albumi i ri i Dua Lipës pritet të lansohet muajin e ardhshëm Hiti "Don't Start Now" do të shfaqet në albumin e ri të Dua Lipës, "Future Nostalgia", i cili pritet të dalë në treg muajin e ardhshëm. Këngëtarja 24-vjeçare nga Kosova duke folur me Zane Lowe në "Apple Beats 1", e përshkroi albumin e ri...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30