Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Nëntor 2017 Inter 2-0 Atalantas, notat e lojtarëve (Foto) Interi fitoi me rezultat 2-0 ndaj Atalantas në Serie A. Dy golat në këtë takim i shënoi Mauro Icardi (51', 60'), por lojtari i ndeshjes ishte Danilo D'Ambrosio. Italiani përvec asistimit bëri edhe një paraqitje fantastike.
  • image 19 Nëntor 2017 Unitedi zbulon shumën e saktë të shitjes së Januzajt te Sociedadi, tifozët befasohen se si... Manchester United ka zbuluar saktësisht sa e ka shitur Adnan Januzaj te Real Sociedadi gjatë verës dhe tifozët nuk mund ta besojnë se sa e vlerësoi klubi i tyre talentin shqiptar. Drejtori sportiv i klubit anglez, Ed Woodward, ka publikuar...
  • image 18 Nëntor 2017 Këta janë nëntë “djelmoshat e mirë” që Reali ka nënshkruar dhe për të cilët e kishte... Simeone është xheloz që Real Madridi po rrëmben talentët spanjoll para Atletico Madridit e Barcelonës. "Ata kanë rrëmbyer të gjithë djelmoshat e mirë nga ekipe të ndryshme në Spanjë, dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë ndërsa ne nuk mund...
  • image 17 Nëntor 2017 Messi dhe Suarez të shokuar me idenë se Neymari mund të transferohet te Reali Dyshja e sulmit, Luis Suarez dhe Lionel Messi janë të pakënaqur apo thënë të shokuar nga veprimet e fundit të ish-bashkëlojtarit të tyre te Barcelona, Neymar. Në javët e fundit ka pasur shumë thashetheme rreth të ardhmes së yllit...
  • image 16 Nëntor 2017 Isco i gatshëm për derbin e Madridit Ylli i Realit është lënduar në miqësoren ndaj Kosta Rikës. Isco pritet të jetë në skuadër dhe i gatshëm për të luajtur në derbin mes Real Madridit dhe Atleticos që zhvillohet të shtunën në Wanda Metropolitano.
  • image 15 Nëntor 2017 Maradona: Mungesa e Italisë më e madhja në histori Mungesa e Italisë në Kampionatin Botëror të Rusisë e ka prekur pa dyshim edhe Armando Maradonën. Edhe pse ai është argjentinas, kulmin e karrierës së tij e ka kaluar te Napoli dhe lidhjet me Italinë janë të mëdha. Maradona ka folur së...
  • image 14 Nëntor 2017 Ndihma e Drogbas për përfundimin e luftës civile Të ulur në gjunjë dhe me duart mbi supet e njëri-tjetrit, futbollistët e Përfaqësueses së Bregut të Fildishtë filluan të luten për tifozët dhe bashkëkombësit e tjerë. Futbollistët sapo kishin shkruar historinë, Bregut të Fildishtë...
  • image 14 Nëntor 2017 Benzema e di se Deschamps nuk do ta kthejë në Përfaqësuese Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka pranuar se nuk e ka as shpresën më të vogël që vitin e ardhshëm do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Francës në botërorin "Rusia 2018". Ai jo që nuk shpreson për botëror, por nuk pret të...
  • image 14 Nëntor 2017 Buffon në lot pas eliminimit Gianluigi Buffon ka shpërthyer në lot pas eliminimit të Italisë në "play-offin" për Botëror. Italia u eliminua nga Suedia pas dy ndeshjeve, duke ia mohuar Buffonit edhe një pjesëmarrje në Kampionat Botëror. "Nuk di si ta përshkruaj, jam...
  • image 13 Nëntor 2017 Ambasada e SHBA-së i refuzon përfundimisht vizën Godellit Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka refuzuar përfundimisht vizën peshëngritësit shqiptar Daniel Godelli. Ky i fundit kishte aplikuar si çdo peshëngritësi tjetër për të marrë pjesë në kampionatin botëror të...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30