Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190922

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190922

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 16 Shtator 2019 Stadiumit "Fadil Vokrri" do t'i shtohet kapaciteti i ulëseve Duke folur për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, me besimin se ai do nisë së ndërtuari në tetor e do të përfundojë për dy vjet, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se do të bëhet edhe shtimi i kapacitetit...
  • image 15 Shtator 2019 Kthimi i fuqishëm i liderit të pakontestueshëm të mesfushës Pa luajtur asnjë ndeshje në edicionin e ri (2019\2020), Valon Berisha është kthyer në përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Dhe kthimi i tij doli të jetë shumë i suksesshëm. Me gjithë mungesën e gjatë, Berisha ishte vendimtar në dy...
  • image 14 Shtator 2019 Çekia do të mundohet ta kopjojë Kosovën në ndeshjen vendimtare ndaj saj Pasioni, dashuria për fanellën dhe loja me zemër vlerësohen prej tipareve kryesore të Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Edhe kur Kosova nuk shfaq cilësinë të cilën e presin tifozët, angazhimi në fushë shpesh kompenson paraqitjen e...
  • image 13 Shtator 2019 Xhaka në dyshim për ndeshjen ndaj Watfordit Mesfushori Granit Xhaka ka gjasa të mëdha t'i mungojë Arsenalit për ndeshjen kampionale të kësaj fundjave. Mediumet angleze kanë raportuar të enjten se trajneri i Arsenalit, Unai Emery, nuk është i sigurt nëse do ta ketë Xhakën në...
  • image 12 Shtator 2019 Në Plzen do të jetë stacioni vendimtar i Kosovës në rrugën drejt Evropianit Një miqësore e lehtë, një ndeshje në shtëpi që duhet fituar dhe një ndeshje si mysafir që me shumë gjasë do të jetë vendimtare. Ky është rrugëtimi që shpresohet se do ta dërgojë Kosovën në kampionat evropian, në tentimin e...
  • image 12 Shtator 2019 Përfitimi i madh i Kosovës nga humbja në Angli Kosova ka dështuar të arrijë rezultat pozitiv ndaj Anglisë, të martën mbrëma, por përfitimet e saj nga ndeshja në Southampton kanë qenë të mëdha. Ndonëse në fushë futbollistët kosovarë u mposhtën me rezultatin 5:3, paraqitja...
  • image 11 Shtator 2019 Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës
  • image 10 Shtator 2019 Muriqi mahnitë anglezët Vedat Muriqi i ka befasuar anglezët me një deklaratë para përballjes së Anglisë me Kosovën, e cila zhvillohet sonte prej orës 20:45. Derisa gjithë futbollistët tjerë zakonisht thonë para ndeshjeve se do ta japin 100 për qindëshin për...
  • image 10 Shtator 2019 Në "djepin e futbollit" për synimin e madh Kosova luan me njërën prej përfaqësueseve më të mëdha në botë. Kundërshtarja e ardhshme e Kosovës ka "shkelur" rivalët e tjerë në grupin kualifikues për "Euro 2020" dhe ka top-lojtarë. Por te Kosova nuk kanë frikë. Fjalën "frikë"...
  • image 09 Shtator 2019 Trajneri i Anglisë: Sfida me Kosovën njëra prej më të vështirave Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se "Tre Luanët" i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen e vlefshme...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29