Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190928

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190928

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Janar 2020 Arsenali, klub i vështirë për yjet shqiptarë Shkodran Mustafi është futbollisti i vetëm shqiptar me titull të botës. Ai kishte fituar titullin me Gjermaninë në vitin 2014, ndërsa prej vitit 2016 luan për Arsenalin. Tek Arsenali nisi mirë, por tash është futur në krizë prej së...
  • image 16 Janar 2020 Giroud këtë fundjavë zyrtarizohet tek Interi Sulmuesi i Chelseat, Olivier Giroud, pritet të zyrtarizohet tek Interi në ditët në vijim, bëri të ditur "RMC Sport" të mërkurën. Francezi do të firmosë kontratë dyvjeçare me skuadrën italiane, ndërsa Chelsea do të marrë 6.5 milionë...
  • image 15 Janar 2020 Kosova futet në ndeshjen më të rëndësishme të saj me seri prej tri humbjeve Seria prej 15 ndeshjeve pa humbje e ka ngritur Kosovën në nivel dukshëm më të lartë se që ishte gjatë serisë prej nëntë humbjeve rresht. Gjatë serisë pozitive, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ia ka dalë të sigurojë edhe...
  • image 14 Janar 2020 Mustafi gjithnjë e më afër Galatasarayt Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi pritet që gjatë kësaj jave të prezantohet te skuadra nga Turqia, Galatasaray. Mediumet angleze kanë raportuar të hënën se agjenti i Mustafit është në Turqi për të finalizuar kalimin e tij te Galatasaray...
  • image 13 Janar 2020 Tottenhami insiston për Gersonin Tottenhami është duke u interesuar për transferimin e mesfushorit brazilian të Flamengos, Gerson, bën të ditur "Globo Esporte" të dielën. Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, është i impresionuar me Gersonin dhe ai ka kontaktuar krerët e...
  • image 12 Janar 2020 Unitedi ofron 40 milionë euro për mbrojtësin e West Hamit Drejtuesit e skuadrës së Manchester United raportohet se i kanë ofruar 40 milionë euro West Ham Unitedit për ta liruar mbrojtësin Issa Diop, ka raportuar "The Sun". United këtë garë duhet ta fitojë përballë dy skuadrave tjetra angleze...
  • image 11 Janar 2020 Federeri do të bëhet "tenisti i parë miliarder" gjatë 2020-ës Roger Federeri gjatë vitit 2020 do të bëhet miliarderi i parë tenistë. Federeri do të ju bashkohet sportistëve të tjerë miliarder, siç janë Michael Jordan, Tiger Woods, Floyd Mayweather, potencialisht deri në fund të këtij viti.
  • image 10 Janar 2020 Rënia e madhe e lojtarit të famshëm Arda Turan E mbani në mend kur Arda Turan ishte një princ i ri i Turqisë në "Euro 2008"? Atëbotë 21-vjeçar, ai marshonte në mesfushë, duke kaluar kundërshtarët me rrotullime dhe duke demonstruar gjuajtjen e fuqishme në golin e fitores të shënuar...
  • image 09 Janar 2020 Allegri synon postin e trajnerit tek Unitedi Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se ia ka vënë syrin postit të trajnerit te Manchester Unitedi. Pas pesë sezonesh me tituj kampioni në Itali, ish-trajneri i Milanit u zëvendësua nga Maurizio Sarri, dhe, sipas...
  • image 08 Janar 2020 City fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Unitedit në Kupën EFL Manchester City ka mposhtur rivalin e qytetit, Manchester United, në gjysmëfinalen e parë të Kupës EFL. "Qytetarët" fituan 3 me 1 në Old Trafford për të lehtësuar rrugën e kualifikimit në finale. Bernardo Silva, Riyad Mahrez e një...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31