Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191011

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191011

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Tetor 2019 Tetë arsyet pse Neymari s’u zgjodh në listën për Topin e Artë Organizatorët e Topit të Artë, France Football, e kanë publikuar një listë me arsye për ta sqaruar pse Neymari u la jashtë listës prej 30 futbollistëve për ta fituar Topin e Artë këtë vit. Neymari mungon në këtë listë për herë të...
  • image 21 Tetor 2019 Koeman trajner i Barcelonës më 2020 Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, mund të emërohet në stolin e Barcelonës në fund të këtij sezoni. Gazeta spanjolle Marca shkruan se Koeman e ka një klauzolë në kontratën e tij me Holandën që ia mundëson atij të bëhet trajner i...
  • image 20 Tetor 2019 Frenkie de Jong, një mesfushor i kompletuar Frenkie de Jong është duke e shijuar një fillim mbresëlënës në sezonin e tij debutues me Barcelonë, duke shfaqur sinjale të një mesfushori të kompletuar. Holandezi është bërë pjesë përbërëse e ekipit të Ernesto Valverdes...
  • image 20 Tetor 2019 Vazhdon kriza në Real Madrit, mposhtet nga Mallorca 1-0 Real Madridi është befasuar në sfidën e udhëtimit te Mallorca. Vendasit arkëtuan pikët e plota përkundër që Reali e dominoi takimin, Mallorca u tregua më efikase, transmeton Koha.net. Ishte Lago Junior ai që shënoi golin e fitores...
  • image 19 Tetor 2019 Gjashtë "dardanët" e paprekshëm Lojtarë të rinj janë paralajmëruar për përfaqësuesen e Kosovës në futboll para ndeshjeve të nëntorit. Pa përmendur emra, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka lënë të hapur mundësinë për lojtarë të tjerë në përfaqësuese....
  • image 18 Tetor 2019 “Ozil mund të luajë nëse stërvitet mirë – kemi nevojë për të Ozil mund të lërë prapa startin më të dobët në karrierën e tij dhe të fillojë të luajë futboll, gjithmonë nëse i tregon trajnerit spanjoll se meriton më shumë se ajo që aktualisht po merr. Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë...
  • image 17 Tetor 2019 Messi: Duam t'i fitojmë të gjithë trofetë Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se nuk kanë ndonjë trofe prioritet, por që duan t'i fitojnë që të gjitha. Messi ka arritur të fitojë këpucën e gjashtë të artë dhe gjithashtu muajin e kaluar ka arritur të fitojë çmimin...
  • image 16 Tetor 2019 Adam: Shaqiri mund të luajë në formacionin e parë Legjenda e Liverpoolit, Charlie Adam ka thënë se Xherdan Shaqiri mund të luajë në formacionin e parë. Shaqiri këtë sezon nuk ka arritur të luaj në formacionin e parë, gjë që ka bërë që të jetë i zemëruar me këtë fakt. Mirëpo,...
  • image 16 Tetor 2019 Shqipëria U21 fiton ndaj Kosovës Shaqir Tafa në minutën e 76 dhe Arbnor Muçolli në minutën e 81-të kanë qenë vendimtarë për fitoren e Shqipërisë U21 ndaj Kosovës U21. Ndeshja e zhvilluar të martën në Elbasan ka qenë e luftuar nga të dy anët, por në fund...
  • image 15 Tetor 2019 Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e dytë në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, ka shprehur bindjen se ëndrra për të marrë pjesë në kampionatin evropian është afër të ndodhë. "Jemi shumë të lumtur për fitoren e...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31