Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190313

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190313

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 04 Prill 2020 UEFA: Nuk ka Ligë të Kampionëve në qoftë se Liverpooli shpallet kampion tani UEFA ka paralajmëruar klubet e Belgjikës se rrezikojnë të përjashtohen nga garat evropiane për sezonin 2020/21 për shkak të mbylljes së sezonit para kohe. Belgjika nuk ka marrë mbështetjen e duhur për t'i dhënë fund sezonit dhe për ta...
  • image 03 Prill 2020 Napoli ka vendosur për të ardhmen e Hysajt Elseid Hysaj dhe Napoli do të përshëndeten në fund të këtij sezoni, ose më saktë në verë, duke qenë se nuk dihet nëse do të mbyllet ose jo kampionati. Kjo është risia që ka zbuluar "Corriere dello Sport".Mbrojtësi i Shqipërisë, pra...
  • image 02 Prill 2020 Pirlo tregon mesfushorin më të mirë me të cilin ka luajtur Andrea Pirlo me siguri nuk ka shumë rivalë në garën hipotetike të mesfushorit më të mirë të 20 viteve të fundit. Për këtë arsye, një kompliment i bërë prej tij, veçanërisht nëse vjen për një koleg të repartit të tij, vlen...
  • image 01 Prill 2020 FIFA me plan për ta shpëtuar futbollin Ndërsa pandemia e Koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin. Sipas një burimi pranë konfederatës botërore, ky institucion po studion mundësinë e zbatimit të një Plani Marshall për të ndihmuar...
  • image 31 Mars 2020 Rrahmani, basti i madh i fituar nga Verona Kur verën e kaluar iu bashkua Veronas, Amir Rrahmani nuk ishte shumë i njohur në Itali. Por për nëntë muaj, kapiteni i Kosovës ka dëshmuar se është basti i madh i fituar nga drejtuesit e klubit Hellas Verona. Kështu ka shkruar të hënën...
  • image 30 Mars 2020 Kampionati në basketboll do të anulohet Basketbolli do të jetë sporti i parë kolektiv në Kosovë që do t'i anulojë kampionatet, Superligën e meshkujve, femrave dhe Ligën e Parë. Kështu ka thënë të dielën gjatë një interviste për "Sportin Total" në KTV, kryetari i...
  • image 28 Mars 2020 Serie A do të ketë kampion Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se do të ketë fitues të "Scudettos" këtë edicion, ndonëse nuk ka ende shenja për rifillim të garës në kampionatin italian. Gravina gjithnjë ka thënë se...
  • image 27 Mars 2020 Nouri kishte aprovuar kalimin e De Jongut te Barcelona Frenkie de Jong ka treguar se si ish-bashkëlojtari i tij te Ajaxi, Abdelhak Nouri ka përdoruar aftësitë e tij të limituara të komunikimit për të dhënë miratimin e tij për një kalim të De Jongut te Barcelona. Të enjten është bërë e...
  • image 26 Mars 2020 Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. Në të vërtetë...
  • image 25 Mars 2020 Mbretërimi pesëvjeçar i Majlindës në skenën olimpike Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën "Carioca Arena 2" në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e pandalshme në kategorinë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30