Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190324

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190324

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Mars 2020 Kampionati në basketboll do të anulohet Basketbolli do të jetë sporti i parë kolektiv në Kosovë që do t'i anulojë kampionatet, Superligën e meshkujve, femrave dhe Ligën e Parë. Kështu ka thënë të dielën gjatë një interviste për "Sportin Total" në KTV, kryetari i...
  • image 28 Mars 2020 Serie A do të ketë kampion Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se do të ketë fitues të "Scudettos" këtë edicion, ndonëse nuk ka ende shenja për rifillim të garës në kampionatin italian. Gravina gjithnjë ka thënë se...
  • image 27 Mars 2020 Nouri kishte aprovuar kalimin e De Jongut te Barcelona Frenkie de Jong ka treguar se si ish-bashkëlojtari i tij te Ajaxi, Abdelhak Nouri ka përdoruar aftësitë e tij të limituara të komunikimit për të dhënë miratimin e tij për një kalim të De Jongut te Barcelona. Të enjten është bërë e...
  • image 26 Mars 2020 Stinori në Itali mund të vazhdojë deri në gusht Kreu i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina beson se stinori në Serie A të Italisë mund të përfundohet deri në gusht. Gjitha sportet në Itali janë pezulluar deri më 3 prill shkaku i koronavirusit. Në të vërtetë...
  • image 25 Mars 2020 Mbretërimi pesëvjeçar i Majlindës në skenën olimpike Më 7 gusht të vitit 2016, Majlinda Kelmendi arriti suksesin më të madh të mundshëm në sport. Në palestrën "Carioca Arena 2" në Rio de Janeiro të Brazilit, xhudistja pejane fitoi medaljen e artë olimpike. Ishte e pandalshme në kategorinë...
  • image 24 Mars 2020 Salah apo Hazard? Nga karantina, Ferdinand zgjedh më të mirin Sipas Ferdinand, tani për tani Salah është më i mirë se Hazard Duke qenë se e gjithë bota është paralizuar dhe mbyllur për shkak të koronavirusit, futbollistë e ish-futbollistë kohë pas kohe po kyçen live në rrjetin social, Instagram,...
  • image 23 Mars 2020 Messi dhe Ronaldo synojnë atë që e kanë arritur tetë futbollistë në histori Kanë fituar shumë Topa të Atë dhe trofeu të UEFA Champions League, por ju mungon diçka që ëndërron çdo lojtar, trofeu i Kupës së Botës. Përderisa në futbollin modern Liga e Kampionëve është vërë gara më prestigjioze për...
  • image 22 Mars 2020 Ish-ylli i Man United, Fellaini infektohet me koronavirus Marouane Fellaini është infektuar me koronavirus në provincën kineze Jinan, sipas departamentit shëndetësor lokal. Ish-ylli i Evertonit dhe Manchester Unitedit Fellaini është duke luajtur momentalisht për ekipin e Superligës së Kinës,...
  • image 21 Mars 2020 Interi ia bën të qartë Barcelonës, s’do shkëmbime, por vetëm para për Lautaron Interi ka refuzuar kërkesën e Barcës që në marrëveshje për Lautaron të përdorë edhe disa lojtarë Interi do të pranojë nga Barcelona vetëm para kesh për Lautaro Martinezin dhe në asnjë moment s'do të konsiderojë përfshirjen e...
  • image 20 Mars 2020 Januzaj është kërkuar nga klubet e mëdha italiane Para se kampionati spanjoll të ndërpritej për shkak të koronavirusit, Adnan Januzaj riktheu pozitën e tij te Real Sociedadi. Por në janar, reprezentuesi i Belgjikës ishte pranë largimit nga Sociedadi. Për të ishin interesuar klube të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29