Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Qershor 2019 Werderi shpërblen Rashicën me numrin e ri Sezoni fantastik i Milot Rashicës te Werder Bremeni, ka bërë që skuadra gjermane ta shpërblejë kosovarin me numrin e tij të preferuar në fanellë. Rashica, nga edicioni i ardhshëm, do ta bartë fanellën me numrin 7-të, atë që e ka veshur...
  • image 23 Qershor 2019 Conte dëshiron largimin Icardit nga Interi Trajneri i ri i Interit, Antonio Conte ka pranuar se sulmuesi i skuadrës, Mauro Icardi nuk do të jëtë në planet e tij për sezonin e ardhshëm. Conte ka folur me menagjeren e Icardit, Wanda Nara dhe e ka konfirmuar se ish-kapiteni i skuadrës i...
  • image 22 Qershor 2019 Majlinda Kelmendi ngrit flamurin e Kosovës në Bjellorusi Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi, ka shkëlqyer në Lojërat Evropiane "Minsk2019", duke rrëmbyer medaljen e artë. Kampionia në fuqi e botës, e ka rrahur rusen Natalia Kuziutina në kategorinë -52 kilogramë, në finalen...
  • image 22 Qershor 2019 Jamesi pëlqen Napolin Jame Rodriguez ka lënë të hapur mundësinë t'i bashkohet Napolit. Sulmuesi anësor që po shkëlqen në Kupën e Amerikës, me Kombëtaren e Kolumbisë, ka pasur vetëm fjalë të mira për skuadrën e Napolit, transmeton KTV.
  • image 21 Qershor 2019 "Minsk 2019", një tjetër ngjarje e madhe me sytë nga xhudoja Kosova të premten (sot) nis pjesëmarrjen në një tjetër ngjarje të madhe shumësportëshe, ndërsa synimet janë për më tepër sukses se deri më tash. Në Minsk të Bjellorusisë nisin Lojërat e dyta Evropiane, ndërsa Kosovën e...
  • image 20 Qershor 2019 Gjiganti spanjoll pas Granit Xhakës Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar të verës dhe karrierën ta vazhdojë në La Ligën spanjolle. "The Sun" shkruan se për futbollistin nga Kosova që vesh fanellën e Arsenalit, ka shprehur interesim Atletico...
  • image 19 Qershor 2019 Përveç Interit, Xhakën e kërkon edhe Atletico Madridi Granit Xhaka mund të bëhet pjesë e La Liga duke nisur që prej sezonit të ardhshëm. Nuk bëhet fjalë për një skuadër të dorës së dytë, por gjigantin e Madridit, Atleticon e Madridit. Skuadra "Los Colcheoneros" kërkon një zëvendësues...
  • image 19 Qershor 2019 Pogba do t’i fitojë katër milionë euro nga kontrata e besnikërisë me Unitedin Paul Pogba pritet që shumë shpejtë t'i fitojë 4 milionë euro nga Manchester United, për shkak të statusit të tij të besnikërisë ndaj klubit. Mesfushori ka bërë të ditur ditë më parë nga Tokyo se e dëshiron largimin në këtë verë...
  • image 18 Qershor 2019 Plani i Barcelonës për ta ulur presionin mbi Messin Edhe me Lionel Messin, Argjentina s'mund të fitojë ndeshje. As Barcelona s'mund të fitojë trofe. Numri dhjetë është një lojtar kyç për klubin dhe vendin e tij, por vetëm prania e tij nuk është e mjaftueshme. Në zyrat e Camp Nou, të...
  • image 18 Qershor 2019 Falcao: “Çfarëdo që bën Messi do të kritikohet gjithmonë sepse është më i miri në... Falcao i ka dalë në mbrojtje Lionel Messit. Pas humbjes së Argjentinës 2-0 nga Kolumbia, Lionel Messi ishte sërish cak i mediave, që e kritikuan argjentinasin për paraqitjen në ndeshjen e parë në Kupën e Amerikës, raporton Gazeta Express.
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30