Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Korrik 2019 Challandes zbulon "Planin B" në përballje me Çekinë dhe Anglinë Kosova do t'ju hyjë ndeshjeve të shtator me disa mungesa të rëndësishme, përfshirë këtu Hekuran Kryeziun, Arbër Zenelin dhe me gjasë edhe Valon Berishën. Mirëpo, trajneri Bernard Challandes, në një bisedë me "Gazetën Express" e ka...
  • image 22 Korrik 2019 Igli Tare nuk ndalet, transferon te Lazio Florent Shehun Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka bërë një tjetër afrim të rëndësishëm tek ekipi italian. Zyrtari i lartë i klubit ka arritur marrëveshjen me Florent Shehun.17-vjeçari është kërkuar nga disa ekipe të rëndësishme në Europë,...
  • image 21 Korrik 2019 Inter me ofertë të majme për Bale Gareth Bale është në merkato dhe shumë shpejt do të largohet nga Real Madridi, këtë e konfirmoi edhe Zinedine Zidane, në fund të ndeshjes me Bayern Munich. Të gjithë dyshimet janë se ku do të jetë e ardhmja e 30-vjeçarit, "Mundo...
  • image 21 Korrik 2019 Bale bën valixhet gati, Bayern destinacioni më i afërt Largimi i Robben dhe Ribery ka bërë që Bayern Munich të mendojë për lojtarët që do i zëvendësojnë. Drejtuesit e Bayern kanë pikasur Gareth Bale për të qenë pjesë e ekipit. As menaxheri i Bale nuk e ka hedhur poshtë një mundësi...
  • image 20 Korrik 2019 Man Unitedi vazhdon formën e mirë, e mposht edhe Interin falë supergolit të Greenwood Tri ndeshje, tri fitore në turneun parasezonal për Manchester Unitedit. Skuadra e Ole Gunnar Solskjaerit e vazhdoi këtë formë të mirë me fitoren me rezultat 1:0 edhe kundër Interit. Goli i dytë i Mason Greenwoodit për këtë turne...
  • image 20 Korrik 2019 UEFA ndëshkon Bullgarinë për fyerjet në ndeshjen me Kosovën Bullgaria do të duhet të mbyllë një pjesë të stadiumit të saj kombëtar në ndeshjet kundër Anglisë dhe Republikës Çeke - të vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian të Futbollit - për shkak të racizmit. Federata Evropiane e...
  • image 20 Korrik 2019 Algjeria kampione e kupës së Afrikës Algjeria ka fituar Kupën e Afrikës pasi ka mposhtur Senegalin në finale. Algjeria me vetëm një gjuajtje në drejtim të portës arriti të marrë fitoren e madhe. Bounedjah realizoi golin e vetëm të ndeshjes. Ai shënoi qysh në...
  • image 19 Korrik 2019 Oferta e radhës e Barçës, 100 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin Barcelona mësohet se i ka ofruar Paris Saint-Germainit 90 milionë paundë, plus dy lojtarë, për brazilianin Neymar. Klubi spanjoll u ka dhënë gjigantëve francezë një listë prej gjashtë lojtarësh, ku mund të zgjedhin dy prej tyre si...
  • image 19 Korrik 2019 Nuk ka surpriza, eliminohen skuadrat shqiptare, mbetet vetëm Partizani Ka përfunduar që në turin e parë aventura e klubeve shqiptare të eliminatoret e Europa Leagues, pasi si Kukësi e Laçi që ishin të pafat në short, ashtu edhe Teuta, nuk ia dolën të kualifikohen për në raundin tjetër. Durrsakët e Blendi...
  • image 18 Korrik 2019 Feronikeli në Ligën e Evropës, përballet me kampionin e Sllovakisë Feronikeli ka mësuar emrin e kundërshtarit në Ligën e Evropës. Kampioni i Kosovës do të përballet me sllovakët e Slovan Bratislavës. Skuadra sllovake në kualifikimet e Ligës së Kampionëve u mposht nga Sutjeska pas penalltive,...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31