Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 29 Dhjetor 2019 Zyrtare: Shkarkohet Manuel Pellegrini Humbja 1-2 në shtëpi me Leicester City-n i ka kushtuar vendin e punës trajnerit të West Hamit, Manuel Pellegrini. Fill pas disfatës në Stadiumin Olimpik të Londrës, drejtuesit e klubit londinez morën vendimin për shkarkimin e kilianit...
  • image 28 Dhjetor 2019 Zyrtare: Ibrahimoviq rikthehet në Milan Ylli suedez i futbollit është rikthyer në San Siro pasi arriti marrëveshjen e një kontrate për një kohëzgjatje të shkurtër. Zlatan Ibrahimoviqi është rikthyer në Ac Milan për një kohëzgjatje deri në fund të sezonit aktual të...
  • image 27 Dhjetor 2019 Lampard: Ky nuk është Chelsea që e duan tifozët Chelsea u befasua sot në shtëpi nga Southampton. Miqtë fituan 0-2 dhe kjo ishte humbja e dytë radhazi në "Stamford Bridge" për ekipin e Frank Lampard. 41-vjeçari nuk e fsheh zhgënjimin e tij. Ndeshjet në shtëpi kthehen në një farë...
  • image 26 Dhjetor 2019 Klopp: Fjala e vetme për ta përshkruar vitin e paharrueshëm të Liverpoolit është “uau” Suksesi i paharrueshëm i Liverpoolit më 2019, i cili përfshinë edhe triumfin në Ligën e Kampionëve, e ka lënë gojëhapur edhe vetë trajnerin e të kuqve, Jurgen Klopp. Jurgen Klopp ka thënë se fjala e vetëm të cilën ai mund ta...
  • image 25 Dhjetor 2019 Mustafi në Serie A, në janar do të nënshkruaj me Bologna Shkodran Mustafi e ka humbur vendin e titullarit te skuadra e Arsenalit. Mbrojtësi shqiptar, që ka mbrojtur ngjyrat e Gjermanisë tashmë mund të vazhdoj karrierën në Serie A. Sipas "Tuttomercatoweb", Shkodrani është duke u kërkuar nga...
  • image 25 Dhjetor 2019 Interi drejt përforcimit të parë në dimër Juan Agudelo pritet të jetë njëri prej përforcimeve të para të liderit të Serie A në Itali. Kjo pasi që Agudelo dështoi që të pajtohet për kontratë të re me Tornto FC. Sipas Toronto Sun, sulmuesi dukej se do ti bashkohej skuadrës...
  • image 24 Dhjetor 2019 Ibrahimovic “ilaçi” i Milanit, suedezi më pranë rikthimit Çdo lajm i keq e ka një të mirë. Për tifozët e Milanit lajmi i keq ishte humbja turpëruese ndaj Atalantës me rezultatin e thellë 5-0 ndërkohë që lajmi i mirë ka të bëjë me faktin se sipas Ansas, Zlatan Ibrahimovic është shumë afër...
  • image 23 Dhjetor 2019 Dortmund interesohet për Thuramin Borussia Dortmundi është duke u interesuar për transferimin e sulmuesit francez të Borussia Moenchengladbachut, Marcus Thuram, njofton "Foot Mercato" të dielën. Thuram 22-vjeçar ka lënë gjurmë të mëdha te Moenchengladbachu që nga...
  • image 22 Dhjetor 2019 Mbappe, Neymar dhe Icardi s’dinë të ndalen Ata janë thjesht të frikshëm, s'dinë të ndalen... Kylian Mbappe, Neymar Junior dhe Mauro Icardi kanë shkëlqyer në fitoren e radhës të PSG-së, 4-1 kundër Amiens. Treshja sulmuese në fjalë janë duke u kuptuar shumë mirë në fushë dhe...
  • image 21 Dhjetor 2019 Matuidi: Isha afër pensionimit për shkak të 6 golave të Barcelonës! Edhe pse 30-vjeçar, dikur, në vitin 2017, Matuidi kishte menduar që t'i varë atletet, fajtor për këtë 6 golat e Barçës... Një ndër rikthimet më të jashtëzakonshme në histori të Champions League dhe që do të mbahet mend gjatë...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31