Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 11 Mars 2020 Shtyhet ndeshja Manchester City Arsenal për shkak të koronavirusit Është shtyrë ndeshja ndërmjet Manchester Cityt dhe Arsenalit e cila do të zhvillohej sot, për shkak të frikës së koronavirusit. Shtyrja e ndeshjes është ndërmarrë si "masë paraprake" ndërsa disa nga lojtarët e Arsenalit janë të...
  • image 10 Mars 2020 De Jong, futbollisti i shumë pozitave te Barcelona Kur Frenkie de Jong iu bashkua Barcelonës verën e kaluar, gjëja e fundit që do të mund ta kishte pritur ka qenë një sezon i ngarkuar e me shqetësime. Klubi asnjëherë nuk e kishte shkarkuar një trajner në mesin e sezonit për 17 vjet. Por...
  • image 09 Mars 2020 Zidane merr përgjegjësinë për humbjen nga Betisi Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane e ka marrë përgjegjësinë për humbjen që skuadra madrilene e pësoi të dielën në udhëtim nga Real Betisi me 2:1. Reali me humbjen e pësuar nga humbur edhe kreun e La Ligas. Zë vendin e dytë me dy...
  • image 08 Mars 2020 Messi, golashënuesi më i mirë në pesë ligat e mëdha Goli i Lionel Messit nga pika e bardhë kishte vlerën e tri pikëve për Barcelonën në ndeshje ndaj Real Sociedadit. Për yllin argjentinas kishte vlerën e një rekordi tjetër, ka njoftuar sajti zyrtar i Barcelonës të shtunën mbrëma. Messi...
  • image 07 Mars 2020 100 milionë euro për t’i ‘shikuar’ ndeshjet në Bernabeu! Sezon për t'u harruar. Aventura e Eden Hazard nuk ka nisur siç ai e ka planifikuar me fanellën e Los Blancos. Mori numrin 7, numrin e legjendave dhe u mendua se pas largimit të Cristiano Ronaldos, ai tani do të ndihmojë shumë duke marrë...
  • image 06 Mars 2020 Derbi bask në finale të Kupës së Spanjës Derbi bask do të luhet në finale të Kupës së Spanjës në futboll këtë edicion. Për herë të fundit Real Sociedadi e Athletic Bilbao janë takuar në finale të Kupës së Spanjës plot 110 vite më parë, në vitin 1910. Në finale të...
  • image 05 Mars 2020 Pamje: Mbappe me het-trik fantastik e dërgon PSG-në në finale të Kupës së Francës Kylian Mbappe me një het-trik mbresëlënës i ka ndihmuar Paris Saint-Germainit ta mundë 5:1 Lyonin, për ta siguruar një vend në finale të Kupës së Francës. Mbappe ishte ylli i mbrëmjes në Parc Olympique Lyonnais, duke i shënuar tri...
  • image 04 Mars 2020 Kosovë - Greqi luhet më 6 shtator në "Fadil Vokrri" Liga e Kombeve, pas hedhjes së shortit, ka publikuar edhe orarin e ndeshjeve që do të zhvillohen nga muaji shtator deri në nëntor të këtij viti. Kosova që bën pjesë në grupin e tretë të Ligës C të Kombeve, ndeshjen e parë do ta luajë...
  • image 03 Mars 2020 Infantino: Euro 2020 në rrezik? Nuk përjashtojmë asnjë skenar Drejtuesit më të lartë të UEFA-s, të kryesuar nga presidenti Aleksander Ceferin, janë mbledhur në Amsterdam për të diskutuar për evolucionin e Coronavirusit dhe ndikimin që mund të ketë në botën e futbollit. UEFA vazhdon të...
  • image 02 Mars 2020 Edhe këtë stinor kampioni pritet të përcaktohet në xhirot e fundit Titulli i kampionit në dy edicionet e kaluara ku Drita dhe Feronikeli dolën kampionë, u përcaktua në ndeshjet e fundit të sezonit. E kështu parashihet të ndodhë edhe këtë vit, ku në garë aktualisht janë katër skuadrat e para, Ballkani,...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30