Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Shkurt 2020 Derrick Lewis – Ilir Latifi: Fakte, statistika dhe numra interesantë nga karriera e tyre Ish-sfiduesi për titullin e kampionit në kategorinë e peshave të rënda, Derrick Lewis, e mirëpret Ilir Latifin në divizionin e peshave të rënda në kuadër të 'UFC 247'. Amerikani vjen nga fitorja kundër Blagoy Ivanov në nëntor, ndërsa...
  • image 08 Shkurt 2020 Silva do të largohet nga PSG-ja Qendërmbrojtësi Thiago Silva, do të largohet nga skuadra franceze Paris Saint-Germain në fund të këtij edicioni, ka shkruar "L'Equipe" të premten. Bëhet e ditur se Silva do të largohet nga PSG-ja, për shkak se drejtuesit e klubit nuk i...
  • image 07 Shkurt 2020 Juventusi interesohet për Casemiron Kampioni i Italisë, Juventusi, po synon transferimin e mesfushorit të Real Madridit, brazilianit Casemiro në fund të këtij edicioni. E përditshmja italiane "Gazzetta dello Sport" ka shkruar të enjten se Juventusi tashmë ka gati ofertën për...
  • image 06 Shkurt 2020 Bayern Munich kalon në çerekfinale të kupës, pas fitores së mundimshme ndaj Hoffenheim Bayern Munich i ka vazhduar përpjekjet për ta mbrojtur titullin në Kupën e Gjermanisë, duke kaluar në çerekfinale të edicionit të sivjetmë pas fitores së mundimshme 4:3 ndaj Hoffenheim. Robert Lewandowski me dy gola dhe Thomas Muller, si...
  • image 05 Shkurt 2020 PSG-ja e mposht Nantesin edhe në mungesë të Neymarit Paris Saint Germain nuk ndalet edhe në mungesë të Neymarit. Në javën e 23-të të Ligue 1, skuadra e drejtuar nga Thomas Thuchel mposhti 1-2 Nantes, me gola të Mauro Icardit dhe Kehrer, ndërsa finalizimi i vonë i Simon nuk u shërbeu për...
  • image 04 Shkurt 2020 Arsenali refuzoi një ofertë nga Katari për Ozilin Mesut Ozil kishte mundësi të largohej gjatë afatit kalimtar të janarit, kanë raportuar të hënën mediumet në Angli. Ofertë për ta transferuar futbollistin e Gjermanisë kishte paraqitur një klub nga Katari, por ishte Mikel Arteta që nuk...
  • image 03 Shkurt 2020 Ansu Fati hyn në histori të La Ligës me dygolëshin ndaj Levantes Ansu Fati ka hyrë në histori të ligës elitare spanjolle, La Liga, pas dy golave të fitores së Barcelonës kundër Levantes të dielën. Adoleshenti Fati është bërë lojtari më i ri që i shënon dy gola në një ndeshje të La Ligës,...
  • image 02 Shkurt 2020 Arsenali barazon për herë të katërt rresht në Premier Ligë Arsenali nuk ka arritur të dalë nga seria e barazimeve në Premier Ligë. Pas tri barazimeve rresht, "Topçinjtë" u ndalën baras edhe me Burnleyn. Takimi i vlefshëm për xhiron e 25-të u mbyll pa gola. Në tabelë, Arsenali mbetet i dhjeti me...
  • image 02 Shkurt 2020 Benzema shkëlqen në derbin e Madridit, Reali ruan kreun Real Madridi e ka fituar derbin e Madridit duke e mundur me rezultat 1-0 në Santiago Bernebeu. Real Madridi e ka vazhduar formën e mirë në pjesën e dytë të sezonit në La Liga duke e mundur njërin prej kundërshtarëve për titull në këtë...
  • image 02 Shkurt 2020 Valon Berisha debutoi te Fortuna Dusseldorf Përfaqësuesi i Kosovës, Valon Berisha ka debutuar sot te klibi i tij i ri, Fortuna Dusseldorf. Berisha e nisi ndeshjen nga minuta e parë, ku klubi i tij barazoi me 1-1 ndaj Eintracht Frankfurt. Berisha që nuk kishte mundur të gjejë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30