Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 29 Janar 2020 Aston Villa arrin në finale të Kupës EFL Aston Villa ka mposhtur Leicesterin 2 me 1 për t'u kualifikuar në finalen e Kupës EFL në Angli. Targett e Trezeguet realizuan për vendasit, ndërsa Iheanacho shënoi golin e vetëm për Leicesterin. Takimi i parë kishte përfunduar 1 me 1 dhe...
  • image 28 Janar 2020 Arsenali kalon në rrethin e pestë të FA Kupës Skuadra e Mikel Artetas ka arritur të kalojë me vështirësi rrethin e katërt të kupës angleze, FA Cup. Në ndeshjen kundër Bournemouthit, "Topçinjtë" fituan me rezultatin 2-1, për të kaluar në rrethin e katërt për t'u përballur me...
  • image 27 Janar 2020 Fansat e LA Lakers mblidhen në nderim të Bryantit Qindra fansa të LA Lakers janë mbledhur para "Staples Center" për të kujtuar legjendën, Kobe Bryant, që vdiq në një aksident ajror të dielën në mëngjes në Kaliforni. Siç raporton "ABC News" ata janë dëgjuar teksa kanë brohorit...
  • image 26 Janar 2020 Kampionia olimpike në xhudo, Rafaela Silva suspendohet për dy vjet shkaku i dopingut Kampionia olimpike në xhudo, Rafaela Silva ka rezultuar pozitive në doping testin, për çka është suspenduar për dy vjet, e që do të mund t'ia rrezikojë pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike në Tokio 2020. Braziliania thotë se do ta...
  • image 25 Janar 2020 Ylli i SHBA-së lë anash karrierën për t'iu përkushtuar reformës në drejtësi Një superyll i basketbollit në kulmin e karrierës ka vendosur që për edicionin e dytë rresht të heqë dorë nga karriera në WNBA dhe gjithashtu nga pjesëmarrja në lojërat olimpike "Londra 2020" për t'u fokusuar në reformën e...
  • image 24 Janar 2020 Haaland synon t'i prijë grupit të golashënuesve në Bundesligë Erling Haaland përfundimisht e di se si duhet të impresionojë dhe të lërë përshtypje të mirë te të gjithë. Sulmuesi 19-vjeçar nga Norvegjia u fut nga banka e rezervistëve për të realizuar "hat-trick" për Borussia Dortmundin në...
  • image 23 Janar 2020 Edhe Real Madridi kalon tutje në Kupën e Mbretit Për dallim nga Barcelona, Real Madrid e ka mundur pa problem skuadrën e Ligës së tretë spanjolle, Unionistas de Salamanca me rezultat 1-3 Real Madridi nuk ka hasur në shumë vështirësi sonte në Salamanca në Kupën e Mbretit. Në pjesën e...
  • image 22 Janar 2020 Arteta lavdëron Xhakën për paraqitjen ndaj Chelseat Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka lavdëruar mesfushorin Granit Xhaka, për paraqitjen në ndeshjen me Chelsean të martën. Derbi i Londrës u mbyll baras 2 me 2, me Arsenalin që për 70 minuta u paraqit me një futbollist më pak në fushë,...
  • image 21 Janar 2020 Barcelona i jep ultimatum talentit amerikan Bracelona i ka dhënë ultimatum talentit amerikan Konrad De La Fuente për nënshkrimin e kontratës së re, raportoi "ESPN" të hënën. De La Fuente, 18-vjeçar, nuk është pajtuar me kontratën e re që i është ofruar nga Barcelona dhe është...
  • image 20 Janar 2020 Pas lëndimit, kjo është data e rikthimit në ring të Robin Krasniqit Boksieri i njohur shqiptar, Robin Krasniqi në një intervistë të realizuar për emision "Sports Show" ka rrëfyer rreth lëndimit të tij, kur do të rikthehet në ring, e shumëçka tjetër. Krasniqi tregon se është operuar në dorë aty ku...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29