Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Janar 2020 Arteta lavdëron Xhakën për paraqitjen ndaj Chelseat Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka lavdëruar mesfushorin Granit Xhaka, për paraqitjen në ndeshjen me Chelsean të martën. Derbi i Londrës u mbyll baras 2 me 2, me Arsenalin që për 70 minuta u paraqit me një futbollist më pak në fushë,...
  • image 21 Janar 2020 Barcelona i jep ultimatum talentit amerikan Bracelona i ka dhënë ultimatum talentit amerikan Konrad De La Fuente për nënshkrimin e kontratës së re, raportoi "ESPN" të hënën. De La Fuente, 18-vjeçar, nuk është pajtuar me kontratën e re që i është ofruar nga Barcelona dhe është...
  • image 20 Janar 2020 Pas lëndimit, kjo është data e rikthimit në ring të Robin Krasniqit Boksieri i njohur shqiptar, Robin Krasniqi në një intervistë të realizuar për emision "Sports Show" ka rrëfyer rreth lëndimit të tij, kur do të rikthehet në ring, e shumëçka tjetër. Krasniqi tregon se është operuar në dorë aty ku...
  • image 19 Janar 2020 Konfirmohet gjithçka, Adnan Januzaj gjithnjë më pranë Romës Liverpool nuk dëshiron ta huazojë Xherdan Shaqirin të Roma, kështu që ata po e kërkojnë kosovarin tjetër Adnan Januzaj, shkruan Sportitalia Trajneri i Romës Paulo Fonseca ka konfirmuar sot në konferncë për shtyp se ata më nuk janë në...
  • image 18 Janar 2020 Higuain, sulmuesi që i feston golat si fëmijë dhe planifikon një akademi unike Ka diçka fëmijërore në gëzimin e madh të Gonzalo Higuanit pas shënimit të çdo goli. "Disa lojtarë mendojnë se si të festojnë golat, por unë nuk jam i tillë", zbulon Higuain. "Unë e ndiej adrenalinën e ndeshjes dhe çmendem...
  • image 17 Janar 2020 Arsenali, klub i vështirë për yjet shqiptarë Shkodran Mustafi është futbollisti i vetëm shqiptar me titull të botës. Ai kishte fituar titullin me Gjermaninë në vitin 2014, ndërsa prej vitit 2016 luan për Arsenalin. Tek Arsenali nisi mirë, por tash është futur në krizë prej së...
  • image 16 Janar 2020 Giroud këtë fundjavë zyrtarizohet tek Interi Sulmuesi i Chelseat, Olivier Giroud, pritet të zyrtarizohet tek Interi në ditët në vijim, bëri të ditur "RMC Sport" të mërkurën. Francezi do të firmosë kontratë dyvjeçare me skuadrën italiane, ndërsa Chelsea do të marrë 6.5 milionë...
  • image 15 Janar 2020 Kosova futet në ndeshjen më të rëndësishme të saj me seri prej tri humbjeve Seria prej 15 ndeshjeve pa humbje e ka ngritur Kosovën në nivel dukshëm më të lartë se që ishte gjatë serisë prej nëntë humbjeve rresht. Gjatë serisë pozitive, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ia ka dalë të sigurojë edhe...
  • image 14 Janar 2020 Mustafi gjithnjë e më afër Galatasarayt Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi pritet që gjatë kësaj jave të prezantohet te skuadra nga Turqia, Galatasaray. Mediumet angleze kanë raportuar të hënën se agjenti i Mustafit është në Turqi për të finalizuar kalimin e tij te Galatasaray...
  • image 13 Janar 2020 Tottenhami insiston për Gersonin Tottenhami është duke u interesuar për transferimin e mesfushorit brazilian të Flamengos, Gerson, bën të ditur "Globo Esporte" të dielën. Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, është i impresionuar me Gersonin dhe ai ka kontaktuar krerët e...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30