Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 27 Gusht 2010 Gjigantët përballen në Grupin D Gjigantët e futbollit evropian, Real Madridi, Milani dhe Ajaxi, që së bashku kanë fituar 20 kupa evropiane, do të takohen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve për edicionin 2010-11 në Grupin D.
  • image 26 Gusht 2010 Lahm mbetet në Bayern Kapiteni i skuadrës gjermane të futbollit, mbrojtësi Philipp Lahm ka bërë të ditur se do të mbetet në Bayern Munich.
  • image 26 Gusht 2010 Barcelona mposhti Milanin me penalti Kampioni i Evropës Barcelona ka mposhtur Milanin pas ekzekutimit të penalltive për të fituar trofeun “Joan Gamper”;, në një ndeshje miqësore të zhvilluar të mërkurën mbrëma në Camp Nou.
  • image 25 Gusht 2010 Ibrahimovic kërkohet edhe nga Reali Ylli suedez i futbollit me origjinë boshnjake, Zlatan Ibrahimovic, pas kërkesave të Manchester City dhe Milanit, tani kërkohet edhe nga Jose Mourinho i Realit të Madridit.
  • image 25 Gusht 2010 Blatter dhe Platini në kremten shqiptare Krerët e UEFA-s dhe FIFA-s, Michel Platini dhe Joseph Blatter, do të vizitojnë Tiranën më 21 tetor për të festuar së bashku me komunitetin e futbollit shqiptar 80-vjetorin e formimit të Federatës Shqiptare të Futbollit.
  • image 19 Maj 2010 Behrami shënoi golin e parë sivjet Mesfushori kosovar Valon Behrami ka kontribuuar me gol në fitoren e pastër të West Ham Unitedit me rezultat 3:0 kundër skuadrës Hull City
  • image 19 Maj 2010 Maze ka frikë nga fatkeqësitë Skitarja e Sllovenisë, Tina Maze, ka pranuar se frika nga ndonjë fatkeqësi në shteg e ka ndihmuar që të fitojë medaljen e argjendët në disiplinën e supersllallomit, të parën të këtillë në historinë e Sllovenisë.
  • image 19 Maj 2010 Mourinho: Juventusin po e favorizojnë arbitrat Trajneri portugez i Interit, Jose Mourinho, sërish ka sulmuar skuadrën më me shumë trofe italiane Juventus.
  • image 19 Maj 2010 Ibrahimovic arsyeton Henry që luajti me dorë Ylli i Barcelonës, Zlatan Ibrahimoviq, i ka dalë në mbrojtje bashkëlojtarit të tij francezit Thierry Henry, duke thënë se ai ka vepruar mirë që ka luajtur me dorë në ndeshjen e barazhit mes Francës dhe Irlandës.
  • image 19 Maj 2010 Mancini huazohet tek Marseille Mesfushori brazilian i Interit, Amantino Mancini është huazuar deri në fund të stinorit te skuadra franceze Olympique Marseille, shkruan gazeta franceze "La Provence".
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31