Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Nëntor 2019 Kamberi flet për grumbullimin me Shqipërinë dhe pse iu mohua debutimi Grumbullimi me kombëtaren shqiptare nuk ka shkuar ashtu siç ishte parashikuar për Florian Kamberin. Zbulimi i Edi Rejës u përfshi në listë për dy sfidat e fundit eliminatore të Euro 2020, ku kuqezinjtë matën forcat me Andorrën dhe...
  • image 25 Nëntor 2019 Hazard: Nuk jam i obsesionuar pas ‘Topit të Artë’ Hazard do të ishte i lumtur nëse një ditë e fiton 'Topin e Artë' Është një ndër më të mirët në botë, ka fituar çmime të shumta në Premierligë, por Eden Hazard ende nuk ka arritur të hyjë në meisn e tre më të mirëve për 'Topin...
  • image 24 Nëntor 2019 Interi e ka seriozisht për titull Interi e a mposhtur 3-0 Torinon. Ekipi i Contes i është afruar sërish në një pikë Juventusit Interi i Antonio Contes ka vazhduar me formën e mirë në Itali, duke treguar se e ka seriozisht për titull në Serie A. Inter e mposhti në udhëtim...
  • image 23 Nëntor 2019 Benzema mbetet në Madrid Real Madridi i ka ofruar kontratë të re Karim Benzemas. Sipas të përditshmes spanjolle, "Marca", drejtuesit e klubit po synojnë ta bindin sulmuesin të vazhdoj kontratën me madrilenët, transmeton KTV. Benzemas kontrata me "Mbretërit" i skadon...
  • image 22 Nëntor 2019 Mourinho e do, Ibrahimovic lidhet me një kalim te Tottenhami Tottenham Hotspur është klubi i fundit që po lidhet me një transferim të sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovic. Sipas mediumit britanik The Telegraph, Ibrahimovic mund të plotësojë boshllëkun e mbetur në sulmin e Tottenhamit nga Fernando...
  • image 21 Nëntor 2019 Milani dhe Interi, interesim konkret për Xhakën Gjigantët italianë, Milani dhe Interi, kanë shprehur interesim konkret për t'i siguruar shërbimet e mesfushorit shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, shkruan "Sky Germany". Mesfushori që luan me Përfaqësuesen e Zvicrës, pati problem me...
  • image 20 Nëntor 2019 Serbia, Bosnjë e Hercegovina dhe Rusia refuzojnë futbollin me Kosovën Eroll Salihu, Sekretar i Përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka thënë të mërkurën se Kombëtarja dhe ekipet e Kosovës në futboll, në kuadër të garave kualifikuese në ligat evropiane, por edhe kualifikimet për...
  • image 20 Nëntor 2019 Belgjika, Gjermania e Holanda mbyllin kualifikimet për "Euro 2020" me fitore të thella Belgjika, Gjermania dhe Holanda kanë mbyllur me fitore të thella kualifikimet për Evropianin 2020. Belgjika ka përfunduar grupin I me dhjetë fitore, duke arritur të kapë maksimumin e 30 pikëve. Në xhiron e fundit, kjo kombëtare "shkeli"...
  • image 19 Nëntor 2019 Southgate s’e ka ndër mend të largohet nga Anglia Gareth Southgate planifikon të qëndrojë trajner i Kombëtares së Anglisë për Kupën e Botës 2022 nëse ai e ndien që ka "ngrohtësi" që të vazhdojë në atë post, edhe pse ai është i vetëdijshëm se kjo gjë mund të varet nga...
  • image 18 Nëntor 2019 Nora e Majlinda vendimtare për të bronztën e Galatasarayt në Champions Klubi turk i xhudos (femrat), Galatasaray, ka fituar medaljen e bronztë në Ligën e Kampionëve. Kjo garë ekipore është mbajtur të shtunën në Odivelas të Portugalisë, ndërsa janë paraqitur tetë klubet më të mira evropiane, shkruan Koha...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28