Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Nëntor 2019 Atletico me përmbysje ndaj Espanyolit mban hapin me liderët Atletico Madrid ka mposhtur Espanyolin 3 me 1 duke përmbysur rezultatin për të mbetur në hap me liderët e tabelës në La Ligë. Espanyoli nisi më mirë ndeshjen duke kaluar në epërsi në minutën e 38-të. Por Atletico u rikthye me Correan,...
  • image 08 Nëntor 2019 Real, Barça, Atletico dhe Valencia – të hënën hidhet shorti i Superkupës së Spanjës Real Madrid, Barcelona, Valencia dhe Atletico do të luftojnë për Superkupën e Spanjës në janar të vitit 2020. Të hënën do të hidhet shorti me ndeshjet që do të zhvillohet mes 8 dhe 12 janar 2020. Federata e Futbollit të Spanjës ka...
  • image 07 Nëntor 2019 Atletico mposhtet nga Bayer Leverkuseni Atletico ka pësuar humbjen e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Ajo pësoi humbje 2 me 1nga Bayer Leverkuseni në xhiron e katërt të Grupit D. Thomas realizoi autogol, ndërsa një tjetër gol e shtoi Vollandi për fitoren e parë...
  • image 06 Nëntor 2019 Valverde i pranon fishkëllimat e tifozëve të Barcelonës Trajneri Ernesto Valverde nuk e ka problem të fishkëllehet skuadra e tij nga tifozët në Camp Nou, por u bëri thirrje lojtarëve të tij të reagojnë pas barazimit pa gola me Slavia Prague në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona...
  • image 05 Nëntor 2019 Dortmundi ndaj Interit synon hapin e madh drejt fazës nokaut Borussia Dortmundi do të kërkojë fitoren ndaj Interit të martën mbrëma, për të bërë hapin e madh drejt fazën nokaut të Ligës së Kampionëve. Skuadrat janë duke luftuar për pozitën e dytë në Grupin F, ndërsa pas tri ndeshjeve kanë...
  • image 04 Nëntor 2019 City në garë për Bentancurin Manchester City i është bashkuar garës për transferimin e yllit të Juventusit, Rodrigo Bentancur, bëri të ditur "Daily Star" të dielën. Uruguaiani nuk po ka minutazhë të mjaftueshme te Juventusi nën drejtimin e Maurizio Sarrit. Minutazha...
  • image 03 Nëntor 2019 Ibrahimovic në Bologna shkaku i Mihajlovicit, e konfirmon Sabatini Zlatan Ibrahimovic dëshiron t'i bashkohet Bolognas, për shkak të marrëdhënieve të ngushta me trajnerin Sinisa Mihajlovic, ka konfirmuar drejtori sportiv i bolonezëve, Walter Sabatini. Ish-sulmuesi i Juventusit, Interit dhe Milanit do të...
  • image 02 Nëntor 2019 Guardiola: Xhaka është kapiten sepse ai ka diçka të veçantë Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, duke iu referuar përplasjes së Granit Xhakës me tifozët e klubit të tij, të dielën në ndeshjen me Crystal Palacen në Premier Ligë, ka thënë se e gjithë kjo do të harrohet. Ai përmes një...
  • image 01 Nëntor 2019 Pioli gjen fitoren e parë me Milanin falë Susos Më në fund, Stefano Pioli ka marrë fitoren e parë në stolin e Milanit. Shtatë herë kampionët e Evropës kanë triumfuar në "San Siro" kundër SPAL, sfidë që përfundoi 1-0, për t'i rrëmbyer pikët e plota në xhiron e 10 në Serie A.
  • image 31 Tetor 2019 Presidenti i Napolit shpërthen ndaj gjyqtarëve: Mjaft më, nuk vazhdohet kështu Ashtu siç pritej, nuk mungoi shpërthimi i presidentit të Napolit, Aurelio De Laurentiis ndaj arbitrimit, pas ndeshjes me Atalantën, që përfundoi me rezultatin 2-2, por mes polemikash të pambarimta. Numri një i klubit napolitan sulmoi dyshen...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29