Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 03 Shtator 2019 Xhudisti iranian i brengosur për sigurinë, pasi refuzoi të hiqte dorë nga Botërori Xhudisti nga Irani, Saeid Mollaei, thotë se frikësohet për veten dhe familjen e tij, pasi kishte injoruar thirrjet e autoriteteve iraniane që të tërhiqej nga Botërori i xhudos në Japoni. Mollaeit i ishte thënë të tërhiqej nga përballja...
  • image 02 Shtator 2019 Marotta: Jemi të qetë për Icardin Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka insistuar se ata do të "përballen me situatën e Icardit tërësisht të qetë dhe e kanë të qartë pozicionin e tij", pasi që Mauro Icardi e ka paditur klubin "Pres diçka pozitive dhe jam i sigurt se ne do...
  • image 01 Shtator 2019 Dështon marrëveshja, Neymar mbetet te Parisi Neymari është pajtuar të qëndrojë te Paris Saint-Germaini, pasi bisedimet për rikthim te Barcelona kanë dështuar. Ai do të udhëtojë të dielën drejt Miamit për t'iu bashkuar ekipit të Brazilit. "SkySports" raporton se Neymari do ta...
  • image 31 Gusht 2019 Klopp: Shaqiri do të luajë më shumë këtë sezon Mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri thuhet se nuk do të paraqitet për Kombëtaren e Zvicrës në kualifikimet për "Euro 2020?, pasi që ai dëshiron të fokusohet 100 për qind tek skuadra e 'The Reds". Para pak çastesh këtë e kanë...
  • image 30 Gusht 2019 Evra: Neymari do ta gjejë formën e tij më të mirë në Barcelonë Patrice Evra është i bindur se Neymari do t'i kthehet formës së tij më të mirë në Barcelonë nëse largohet nga Paris Saint-Germaini dhe beson se sulmuesi brazilian është kritikuar padrejtësisht. Kampionia e La Ligës, Barcelona, është...
  • image 29 Gusht 2019 Mandzukiq refuzon ofertën e PSG-së Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukiq ka refuzuar ofertën e PSG-së. Futbollistit kroat i është ofruar mundësia për t'iu bashkuar gjigantit francez, por kjo është refuzuar nga lojtari. PSG ka probleme të mëdha në sulm pasi Edinson Cavani...
  • image 29 Gusht 2019 Hysaj pranë kalimit në Valencia Pas lëndimit të Cristiano Piccinit, Valencia ka trokitur në derën e Napolit për t'i kërkuar shërbimet e Elseid Hysajt. Klubi nga La Liga, synon ta zëvendësojë Piccinin me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, transmeton Gazeta Express....
  • image 28 Gusht 2019 Arrihet marrëveshja: Sanchezi kalon tek Interi Interi ka arritur marrëveshje për të huazuar sulmuesin e Manchester Unitedit, Alexis Sanchezit. Trajneri i Interit, Antonio Conte, është i vendosur të transferojë Sanchezin para se afati kalimtar të përfundojë të hënën. BBC raporton se...
  • image 27 Gusht 2019 Nora Gjakova e pafat në çerekfinale, vazhdon garën për të bronztën Nora Gjakova ka shënuar dy fitore ndërsa pësoi humbje në çerekfinale të kampionatit botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Nora u mposht nga bullgarja Ivelina Ilieva me shënim të artë, kategoria -57 kg. Fitore shënoi...
  • image 26 Gusht 2019 Kovalev hap rrugën për meçin me yllin më të madh të boksit Saul "Canelo" Alvarez po pritet të jetë kundërshtari i radhës i Sergey Kovalevit për titull bote në peshën gjysmë të rëndë në boksin profesionist. Kovalev ka mbrojtur titullin në versionin WBO për herë të parë, në një meç të...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31