Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Dhjetor 2019 Interi drejt përforcimit të parë në dimër Juan Agudelo pritet të jetë njëri prej përforcimeve të para të liderit të Serie A në Itali. Kjo pasi që Agudelo dështoi që të pajtohet për kontratë të re me Tornto FC. Sipas Toronto Sun, sulmuesi dukej se do ti bashkohej skuadrës...
  • image 24 Dhjetor 2019 Ibrahimovic “ilaçi” i Milanit, suedezi më pranë rikthimit Çdo lajm i keq e ka një të mirë. Për tifozët e Milanit lajmi i keq ishte humbja turpëruese ndaj Atalantës me rezultatin e thellë 5-0 ndërkohë që lajmi i mirë ka të bëjë me faktin se sipas Ansas, Zlatan Ibrahimovic është shumë afër...
  • image 23 Dhjetor 2019 Dortmund interesohet për Thuramin Borussia Dortmundi është duke u interesuar për transferimin e sulmuesit francez të Borussia Moenchengladbachut, Marcus Thuram, njofton "Foot Mercato" të dielën. Thuram 22-vjeçar ka lënë gjurmë të mëdha te Moenchengladbachu që nga...
  • image 22 Dhjetor 2019 Mbappe, Neymar dhe Icardi s’dinë të ndalen Ata janë thjesht të frikshëm, s'dinë të ndalen... Kylian Mbappe, Neymar Junior dhe Mauro Icardi kanë shkëlqyer në fitoren e radhës të PSG-së, 4-1 kundër Amiens. Treshja sulmuese në fjalë janë duke u kuptuar shumë mirë në fushë dhe...
  • image 21 Dhjetor 2019 Matuidi: Isha afër pensionimit për shkak të 6 golave të Barcelonës! Edhe pse 30-vjeçar, dikur, në vitin 2017, Matuidi kishte menduar që t'i varë atletet, fajtor për këtë 6 golat e Barçës... Një ndër rikthimet më të jashtëzakonshme në histori të Champions League dhe që do të mbahet mend gjatë...
  • image 20 Dhjetor 2019 “Hysaj te Roma? S’dua të komentoj, ende është lojtar i Napolit” Trajneri i Romës Paulo Fonseca ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të ndeshjes në transfertë ndaj Fiorentinës, ku ndër të tjera është pyetur edhe për një transferim të mundshëm te klubi verdhekuq, i mbrojtësit...
  • image 19 Dhjetor 2019 Manchester City kundër Manchester United, Leicester ndaj Aston Villa në gjysmëfinale Kampioni në fuqi Manchester City do të përballet me rivalin lokal Manchester United në gjysmëfinale të Carabao Cup. Leicester City do të ballafaqohet me Aston Villën në gjysmëfinalen tjetër, ndërsa ndeshjet do të zhvillohen vajtje-ardhje...
  • image 18 Dhjetor 2019 Distria mbyll suksesshëm vitin e vështirë Një vit të suksesshëm e të vështirë Distria Krasniqi po e përfundon në nivel shumë të lartë. Ajo tash është xhudistja kosovare e ranguar më së larti në ranglistën botërore. Për më tepër, është e para në ranglistën olimpike...
  • image 17 Dhjetor 2019 Lewandowski synon ta thyejë rekordin historik të Ronaldos në Champions Atë që e bëri Cristiano Ronaldo në vitin 2014, synon ta bëjë Lewandowski në vitin 2020... të bëhet golashënuesi më i mirë në një sezon në histori të Ligës së Kampionëve! Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, po shijon...
  • image 16 Dhjetor 2019 ‘Këpuca e Artë’, Lewandowski, Messi… Vardy! Lewandowski është duke shkëlqyer në Bundesliga. Sulmuesi i Bayern Munich është një ndër kandidatët kryesor për ta fituar 'Këpucën e Artë' për vitin 2020... Gara për 'Këpucën e Artë' për vitin 2020 është më e fortë se kurrë më...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28