Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Dhjetor 2019 Klubi "i gjelbër" i futbollit dëshiron ta shpëtojë botën Thirrjet janë të tilla, "Ju idiotë vegjetarianë, jeni duke ngrënë barin tonë". Abuzimet drejtohen te një lojtar i skuadrës së Kategorisë së Katërt të Anglisë në futboll, Forest Green Rovers. Ai qëndron me fytyrë shtrirë në bar dhe...
  • image 14 Dhjetor 2019 Bayern Munichu kërkon këndelljen ndaj Werder Bremenit Bayern Munich shpreson të kthehet te fitorja në ligë pas humbjes në fundjavë nga lideri i Bundesligas. Kampioni gjerman po kalon në krizë të rezultateve në sezonin e ri, duke u renditur në pozitën e shtatë me shtatë pikë më pak se...
  • image 13 Dhjetor 2019 Eufori në Bergamo pas mrekullisë së Atalantas Futbollistët e Atalantas janë kthyer në shtëpi duke u pritur si heronj nga rreth 2.000 tifozë që kanë luftuar të ftohtit në Alpe, në veri të Italisë, për t'i pritur ata, pasi skuadra nga Bergamo arriti të kualifikohej në 1/8 e finales...
  • image 12 Dhjetor 2019 Distria e artë në Kinë Distria Krasniqi ka arritur që ta fitoj të artën në Masterin e Kinës. Krasniqi pas minuta shtesë të ndeshjes me wazaari mposhti mongolezen, Narantsetseg Ganbaatar, transmeton Koha.net.
  • image 12 Dhjetor 2019 Leo Messi: E pres një Real Madrid shumë të fortë në El Clasico Lionel Messi e pranon se Barcelona e tij do të ketë shumë të vështirë të fitojë kundër Real Madridit në El Clasicon e javës së ardhshme në La Liga. Barcelona dhe Real Madridi janë duke luftuar kokë me kokë për titull në Spanjë,...
  • image 11 Dhjetor 2019 Muriq u prin "dardanëve" që pritet të lëvizin në janar Afati kalimtar i janarit vlerësohet jo shumë i përshtatshëm për të ndërruar mjedis. Lojtarët e kanë vështirë të adaptohen në një skuadër që është futur në proces të lojës për shumë muaj. Por për disa lojtarë të...
  • image 10 Dhjetor 2019 Zyrtare: Caktohen gjyqtarët për ‘El Clasico’ Alejandro Hernández Hernández dhe Ricardo de Burgos Bengoechea do të jenë dy kryesorët që do të përkujdesen që gjithçka të shkojë mbarë në 'El Clasicon' e 18 dhjetorit... Tashmë është zyrtare.
  • image 09 Dhjetor 2019 Vidal mund të përfundojë te Manchester Unitedi Arturo Vidal pritet të largohet nga Barcelona në janar dhe t'i bashkohet Manchester Unitedit, bën të ditur "Sunday Mirror". Vetë trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka treguar se ka gjasa që Vidal të largohet në janar. Raportohet se për...
  • image 08 Dhjetor 2019 Joshua rikthen titullin e botës në boks Anthony Joshua ka arritur të rikthejë titujt e botës në boks. Në një ndeshje spektakolare ndaj Andy Ruizit në Arabi Saudite, boksieri britanik fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve. Joshua e Ruzi boksuan për 12 raunde, transmeton Koha.net.
  • image 07 Dhjetor 2019 Raportet e tensionuara me Fonsecën, Roma mendon ta huazojë kapitenin Florenzi Alessandro Florenzi nuk është duke kaluar një periudhë të mirë te Roma. Kapiteni i Giallorosëve ka pasur raporte të tensionuara me trajnerin Fonseca dhe ka mbetur në bankën rezervë.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28