Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190916

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 13 Gusht 2019 Edhe kampioni i NBA-së nuk do të udhëtojë me SHBA-në në botërorin e Kinës Pasi më shumë se 30 lojtarë të NBA-së refuzuan të luanin për kombëtaren e tyre të basketbollit sepse kishin punë më të zgjuar sesa të luanin në Kupën e Botës në Kinë (31 gusht - 15 shtator), Gregg Popovich mbeti pa një lojtar që...
  • image 13 Gusht 2019 Zyrtare: Perisic huazohet te Bayerni Bayern Munich e ka huazuar për një vit edhe zyrtarisht Ivan Perisicin. Ishte raportuar se bavarezët kanë paguar pesë milionë euro me mundësi për ta blerë për rreth njëzet milionë sosh në fund të këtij sezoni. "Ivan do të na ndihmojë...
  • image 13 Gusht 2019 Real Madridi do të dorëzohet për Pogban, nëse e merr Neymarin Real Madridi do t'u japë fund tentimeve për ta transferuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogban, nëse arrijnë ta sigurojnë transferimin e yllit të Paris Saint-Germainit, Neymarit, sipas të përditshmes angleze, The Sun. Rivali i Real...
  • image 12 Gusht 2019 Ziyech tregon se përse e refuzoi kalimin te Bayerni Hakim Ziyech më në fund ka treguar se përse refuzoi të transferohej në këtë afat kalimtar te Bayern Munichu. Mesfushori maroken nënshkruajti kontratë katërvjeçare me Ajaxin në javën e kaluar, duke treguar më pas se përse e refuzoi...
  • image 12 Gusht 2019 Atletico i hapur për largimin e Correas Trajneri i Atleticos, Diego Simeone ka konfirmuar se Angel Correa pritet të largohet gjatë këtij muaji. Correa ka qenë i lidhur me një kalim te Milani, por raportohet se Rossonerët së pari duhet të shesin Suson para se të arrijnë një...
  • image 11 Gusht 2019 Barcelona nuk jep para për Neymarin Barcelona do ta transferojë Neymarin nga Paris Saint-Germaini vetëm nëse klubi francez pranon lojtarë si këmbim, pasi klubi katalonas ka vendosur të mos japë para. Akoma ka interesim për brazilianin në "Camp Nou", por klubi ka vendosur të...
  • image 10 Gusht 2019 Maldinit i jepet "fanella e Kosovës" me numrin 3 Legjenda e futbollit italian Paolo Maldini, është nderuar me fanellë të Kosovës. Kapiteni shumëvjeçar i Milanit, mbrojtësi ikonik me numrin 3, ka pranuar këtë fanellë, teksa po qëndron në Prishtinë për ndeshjen që Milani do ta...
  • image 08 Gusht 2019 Zyrtare: Albian Ajeti transferohet te West Hami West Hami ka konfirmuar transferimin e sulmuesit shqiptar Albian Ajeti. Ajeti ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me "Çekanët", transmeton Koha.net. Për shërbimet e tij West Hami ka paguar 8.7 milionë euro.
  • image 08 Gusht 2019 Arsenali arrin marrëveshje për Tierneyn Një ditë para mbylljes së afatit kalimtar, Arsenali raportohet se ka arritur marrëveshje me Celticun për transferimin e mbrojtësit Kieran Tierney. Klubi i Premier Ligës u refuzua dy herë nga kampioni skocez, por BBC raporton se oferta prej...
  • image 07 Gusht 2019 Joao Felix: Më pëlqen Torres, Falcao e Aguero, por dua të bëhem si Ronaldo Joao Felix ka dhënë një intervistë për ESPN, ku vlerësoi nivelin e sulmuesve që kanë kaluar nëpër Atletico Madridin. Ai pranoi se është i impresionuar me cilësitë e Fernando Torresit, Sergio Agueros dhe Radamel Falcaos dhe se kjo ishte...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31