Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Nëntor 2019 Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike Kombëtarja e Kosovës sot zhvillon ndeshjen historike të saj, atë me Anglinë. Anglia ka ardhur në Kosovë për herë të parë dhe kjo është ndeshja më e rëndësishme që Kosova e zhvillon në Prishtinë. Ndeshja është e vlefshme për...
  • image 16 Nëntor 2019 Atdhe Nuhiu flet për ndeshjen kundër Anglisë: Ardhja e tyre në Kosovë është historike Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka thënë se ndeshja e së dielës kundër Anglisë do të jetë historikë dhe se në Prishtinë do të festohet që Kosova, me historinë e saj, po përballet me një Kombëtare të madhe si...
  • image 15 Nëntor 2019 Finlanda në pritje të kualifikimit historik Temperaturat po bien dhe ditët po bëhen më të shkurtra, ndërsa dimri i ashpër po i afrohet Finlandës. Pritjet rreth përfaqësueses së vendit janë duke u rritur, si kurrë më parë. Të premten (sot) Finlanda mund të sigurojë për herë...
  • image 15 Nëntor 2019 Çekia ia mbyll Kosovës një rrugë për në "Euro 2020", shpresë mbetet Liga e Kombeve Kosova ka humbur 2 me 1 ndeshjen vendimtare me Çekinë në Grupin A të kualifikimeve për Kampionatin Botëror për të humbur edhe matematikisht shanset për kualifikim nga eliminatoret e rregullta. Atdhe Nuhiu kaloi "Dardanët" në epërsi në...
  • image 14 Nëntor 2019 "El Clasico" do të luhet më 18 dhjetor Takimi mes Barcelonës dhe Real Madridit është caktuar të luhet të mërkurën më 18 dhjetor. Data e mëparshme për këtë ndeshje ishte e paraparë të zhvillohej në "Camp Nou" më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës politike në...
  • image 13 Nëntor 2019 Top përfaqësueset futen në ndeshjet e fundit në formë të lartë Me mungesën e Holandës në "Euro 2016" dhe të Italisë në Botërorin 2018, disa prej superfuqive tradicionale të futbollit evropian kishin dështuar së fundi të kualifikoheshin në turne të mëdhenj.
  • image 13 Nëntor 2019 Megjithatë, Raheem Sterling do të luajë në Kosovë Raheem Sterling është përjashtuar nga skuadra e Anglisë për ndeshjen kualifikuese për 'Euro 2020' ndaj Malit të Zi. Këtë vendim përzgjedhësi Gareth Southgate e ka marrë pas zënkës së tij me mbrojtësin e Liverpoolit, Joe Gomez që...
  • image 13 Nëntor 2019 Abbott: Kosovë-Angli, festë e madhe dhe rifreskim raportesh ndërmjet të dyja vendeve (Video) Disa ditë përpara, ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, thotë se mezi po e pret ballafaqimin e Anglisë me Kosovën, këtu në "Fadil Vokrri", këtë të diel. Në një deklaratë ekskluzive për KTV-në, Abbott thotë se ndeshja e...
  • image 12 Nëntor 2019 Kosovare Asllani, Sulmuesja e Vitit në Suedi Kosovare Asllani është zgjedhur Sulmuesja e Vitit nga Federata Suedeze e Futbollit në ceremoninë gala "Fotbollsgalan". Asllani sivjet u bë lojtare e Taconit, që tash është pjesë e Real Madridit. Në gjashtë paraqitje në Spanjë ajo ka...
  • image 11 Nëntor 2019 Ronaldo la stadiumin e Juventusit para se të mbyllej ndeshja me Milanin Cristiano Ronaldo ka lënë stadiumin e Juventusit para se të përfundonte përballja me Milanin, pasi ishte nervozuar me zëvendësimin e tij. Juventusi mposhti 1 me 0 Milanin në Serie A me golin e shënuar nga Paulo Dybala, i cili u fut në...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30