Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190923

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20190923

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Shkurt 2020 Lampard i dëshpëruar me paraqitjen Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, ka pranuar se Bayerni ka dominuar plotësisht në ndeshjen e së martës mbrëma në Londër. Bayerni fitoi 3:0 ndaj Chelseat në ndeshjen e parë të fazës nokaut të Ligës së Kampionëve. "Paraqitja ishte e...
  • image 25 Shkurt 2020 Pogba: Liverpooli e meriton titullin e Premierligës Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, e ka pranuar se Liverpooli është shumë përpara ekipeve të tjera në Premierligës, përkundër që ai s'dëshiron që klubi rival i tij ta fitojë trofeun e shumëpritur të Premierligës. Liverpooli...
  • image 24 Shkurt 2020 Kosova shënon fitore edhe kundër Luksemburgut Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore si mysafire kundër Luksemburgut, me rezultat 84:80, në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatit botëror 2023. Deri te kjo fitore e rëndësishme Dardanet erdhën pas një loje shumë...
  • image 24 Shkurt 2020 Arsenal fiton dramën ndaj Evertonit Arsenal ka arkëtuar tri pikë mjaft të rëndësishme në "Emirates" kundër Evertonit, me rezultat 3:2. Ishte Calvert-Lewin që në minutën e parë të ndeshjes zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 26-të Nketiah barazoi rezultatin,...
  • image 23 Shkurt 2020 Xhaka thotë se Arteta ia ka kthyer lumturinë Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, e ka pranuar se trajneri Mikel Arteta e kishte bindur të qëndrojë në klub dhe thotë se, falë tij, tani ndihet i lumtur duke e bërë atë që i pëlqen më së shumti; të luajë futboll për ekipin e...
  • image 22 Shkurt 2020 Bernardo Silva, objektivi i Barcelonës Bernardo është duke u monitoruar nga Barça, Guardiola do të bëjë gjitha për ta mbajtur atë në 'Etihad Stadium'. Barcelona është gati për të nënshkruar me futbollistin që janë të interesuar që një kohë të gjatë, Bernardo Silvan e...
  • image 21 Shkurt 2020 “El Clasico është vetëm një ndeshje, s’do të vendosë asgjë sa i përket titullit” Messi beson se deri në fund, Reali dhe Barça do të luftojnë për titullin e La Ligës. Real Madridi aktualisht është me vetëm një pikë më shumë se Barcelona në renditjen e La Ligës, 53 me 52 dhe nëse gjithçka mbetet kështu deri në...
  • image 19 Shkurt 2020 Atalanta synon ta eliminojë Valencian për të vazhduar ëndrrën evropiane Atalanta, të mërkurën (sot) e pret Valencian në ndeshjen e parë të 1/8 të finales në Champions, që nis në orën 21:00. Ekipi që vjen nga Bergamo, edhe këtë ndeshje do ta luajë në stadiumin "San Siro" të Milanit që është 55...
  • image 18 Shkurt 2020 Lampard: Maguire duhej të ishte ndëshkuar me të kuq, goli i Rudiger ishte i rregullt Trajneri i Chelseat Frank Lampard e kritikoi teknologjinë VAR të hënën, pasi qendërmbrojtësi i Manchester Unitedit, Harry Maguire, nuk u ndëshkua me karton të kuq për një goditje kontroverse të tij ndaj Michy Batshuayit. Gjatë ndeshjes...
  • image 17 Shkurt 2020 Vdiq ish portieri legjendar i Manchester Unitedit Ish-portieri i Manchester Unitedit dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg, ka vdekur të hënën në moshën 87-vjeçare, raporton BBC. Gregg ndryshe ishte njohur si hero i katastrofës ajrore të Munihut të vitit 1958, ku kishte shpëtuar disa...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29