Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191013

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191013

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Tetor 2019 Vazhdon kriza në Real Madrit, mposhtet nga Mallorca 1-0 Real Madridi është befasuar në sfidën e udhëtimit te Mallorca. Vendasit arkëtuan pikët e plota përkundër që Reali e dominoi takimin, Mallorca u tregua më efikase, transmeton Koha.net. Ishte Lago Junior ai që shënoi golin e fitores...
  • image 19 Tetor 2019 Gjashtë "dardanët" e paprekshëm Lojtarë të rinj janë paralajmëruar për përfaqësuesen e Kosovës në futboll para ndeshjeve të nëntorit. Pa përmendur emra, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka lënë të hapur mundësinë për lojtarë të tjerë në përfaqësuese....
  • image 18 Tetor 2019 “Ozil mund të luajë nëse stërvitet mirë – kemi nevojë për të Ozil mund të lërë prapa startin më të dobët në karrierën e tij dhe të fillojë të luajë futboll, gjithmonë nëse i tregon trajnerit spanjoll se meriton më shumë se ajo që aktualisht po merr. Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë...
  • image 17 Tetor 2019 Messi: Duam t'i fitojmë të gjithë trofetë Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se nuk kanë ndonjë trofe prioritet, por që duan t'i fitojnë që të gjitha. Messi ka arritur të fitojë këpucën e gjashtë të artë dhe gjithashtu muajin e kaluar ka arritur të fitojë çmimin...
  • image 16 Tetor 2019 Adam: Shaqiri mund të luajë në formacionin e parë Legjenda e Liverpoolit, Charlie Adam ka thënë se Xherdan Shaqiri mund të luajë në formacionin e parë. Shaqiri këtë sezon nuk ka arritur të luaj në formacionin e parë, gjë që ka bërë që të jetë i zemëruar me këtë fakt. Mirëpo,...
  • image 16 Tetor 2019 Shqipëria U21 fiton ndaj Kosovës Shaqir Tafa në minutën e 76 dhe Arbnor Muçolli në minutën e 81-të kanë qenë vendimtarë për fitoren e Shqipërisë U21 ndaj Kosovës U21. Ndeshja e zhvilluar të martën në Elbasan ka qenë e luftuar nga të dy anët, por në fund...
  • image 15 Tetor 2019 Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e dytë në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, ka shprehur bindjen se ëndrra për të marrë pjesë në kampionatin evropian është afër të ndodhë. "Jemi shumë të lumtur për fitoren e...
  • image 14 Tetor 2019 Adoleshentja Gauff bëhet tenistja më e re që fiton trofe në 15 vjetët e fundit Adoleshentja Coco Gauff është bërë tenistja më e re që ka arritur të fitojë titull ndërkombëtar, në 15 vjetët e fundit. Amerikania doli më e mira në "Linz Open" duke mposhtur Jelena Ostapenkon 6-3, 1-6, 6-2 dhe pritet të dalë e 75-a...
  • image 12 Tetor 2019 Southgate flet për humbjen nga Çekia Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se ekipi i tij nuk ka performuar në nivelin e duhur sonte ndaj Çekisë. Çekia arkëtoi pikët e plota, duke fituar me rezultat prej 2 me 1, për të rritur gjasat për kualifikim në Evropian e për...
  • image 12 Tetor 2019 Fitorja e Çekisë vështirëson rrugën e Kosovës për Kampionatin Evropian Janë vështirësuar gjasat e Kosovës për t'u kualifikuar në "Euro 2020". Anglia ishte shpresa e "Dardanëve" që kualifikimi i Kosovës në Euro 2020 të ishte më lehtë i realizueshëm, por gjërat tashmë kanë ndryshuar rrënjësisht,...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30