Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Gusht 2019 Kosova e vogël, superfuqi në xhudo Kosova është një shtet i vogël, por po rezulton një superfuqi në sportin e xhudos. E vërteton më së miri këtë emri i Majlinda Kelmendit, kampione olimpike dhe fituese e një sërë turnesh të tjera ndërkombëtare. Sigurisht nuk ka qenë...
  • image 24 Gusht 2019 Formacioni i mundshëm i derbit të Ligës Premier: Liverpool vs Arsenal Ndeshja kryesor e xhiros së tretë në Ligën Premier do të jetë ajo në mes të Liverpoolit dhe Arsenalit që zhvillohet në "Anfield Road" nga ora 18:30. Dy skuadrat angleze janë të vetmet që kanë grumbulluar nga gjashtë pikë pas xhiros...
  • image 23 Gusht 2019 Lampard vendos rol të ri për Loftus-Cheek Frank Lampard po mendon një rol të ri, ndryshe për Ruben Loftus-Cheek në ekipin e tij të Chelseat. 23-vjeçari anglez është duke u shëruar nga dëmtimi, por ai mund ta gjejë veten në një rol ndryshe nga vendi i tij i mëparshëm.
  • image 21 Gusht 2019 Suso dhe Donnaruma do të mbeten përfundimisht në Milan Kanë mbetur edhe rreth dy javë deri në përfundim të afatit kalimtar të futbollistëve. Milani është duke kërkuar edhe një sulmues në krahë të Piatek, mirëpo fillimisht duhet të shesë për të balancuar buxhetin. Sipas Sky Sport,...
  • image 21 Gusht 2019 Neymar thyen heshtjen me një mesazh enigmatik Deri më tani, Neymar nuk ka folur ndonjëherë publikisht, rreth dëshirës së tij për t'u larguar nga PSG. Sidoqoftë, edhe brenda klubit e pranojnë që braziliani nuk po mendon të qëndrojë më aty. Por, ditën e sotme, për herë të parë,...
  • image 20 Gusht 2019 Përleshje e madhe mes tifozëve të Man Cityt dhe Tottenhamit Një përleshje masive mes tifozëve të Manchester Cityt dhe atyre të Tottenhamit u shkaktua pas vendimit kontrovers të VAR-it për ta anuluar golin e vonshëm të fitores, të shënuar nga Gabriel Jesus. Pamje nga kjo përleshje janë publikuar...
  • image 19 Gusht 2019 Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë - Çeki, dy milionë klikime u për 15 minuta Për pak minuta janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë në kualifikueset për Euro 2020. Lajmin e ka konfirmuar edhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, që ka thënë se si rezultat i...
  • image 19 Gusht 2019 Chelsea mendon transferimin e Coman në janar Kingsley Coman mund të largohet nga Bayern Munichu gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi francez nuk është i lumtur në Munich pasi dëshiron të gjej një klub ku do të jetë protagonist. Chelsea ka shprehur interesim për transferimin e...
  • image 18 Gusht 2019 Cuisance nënshkruan me Bayernin deri më 2024: “Krenar që do ta veshi fanellën e Bayernit, jam... 20-vjeçari, Cuisance ka nënshkruar kontratë me Bayernin deri më 2024. Michael Cuisance tashmë është i Bayern Munich. Gjatë ditës së sotme ai ka kryer me sukses testet mjekësore dhe më pas ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me kampionët...
  • image 17 Gusht 2019 Zyrtare: Coutinho transferohet te Bayerni Bayerni ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje në parim me Barcelonën për transferimin e Philippe Coutinhos. Bayerni konfirmoi se brazilianin e ka transferuar në formë huazimi me të drejtë blerje, transmeton Koha.net.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30