Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Tetor 2019 Muriqi zbulon ofertën që e kishte nga Turqia, por në fund e zgjodhi Kosovën Vedat Muriqi e ka pranuar se në të kaluarën ka mundur t'i bashkohej ekipit U-21 në Turqisë. Por, në fund sulmuesi prizrenas mori ofertë nga Përfaqësuesja A e Kosovës dhe e pranoi atë, duke hequr dorë nga turqit Vedat Muriqi e pranon...
  • image 28 Tetor 2019 Reguilon e refuzoi Juven në verë, Zonja e Vjetër kërkon përsëri transferimin e tij Sergio Reguilon është duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë. Mbrojtësi i majtë spanjoll është huazuar te Sevilla nga Real Madridi ku po luan rregullisht. 22-vjeçari ka mundur t'i bashkohet Juventusit para Sevillas, por ai preferonte...
  • image 27 Tetor 2019 Ngritja e madhe mund ta dërgojë Laurën në "Tokio 2020" Majlinda Kelmendi ka fituar medalje në dy ngjarjet më të mëdha të xhudos këtë vit. Sukses të njëjtë, sa i përket numrit të medaljeve, ka arritur edhe Loriana Kuka. Grupit fare të vogël të sportistëve kosovarë që kanë fituar medalje...
  • image 26 Tetor 2019 Majlinda thellon epërsinë me rivalen më të madhe në karrierë Më 25 prill të vitit 2013, Majlinda Kelmendi kishte bërë shpërthimin e madh - kishte fituar medaljen e parë në kampionate të mëdha, evropian apo botëror. Në Budapest të Hungarisë po mbahej kampionati evropian për seniorë në xhudo,...
  • image 25 Tetor 2019 Pepe me një tjetër supergol ia dhuroi fitoren dramatike Arsenalit Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në "Emirates", duke e mposhtur me shumë vështirësi Vitorian. Talenti i blerë për afër 100 milionë euro, Nicolas Pepe, ka shënuar dy gola të bukur nga gjuajtja e lirë në 10 minutat e fundit për t'ia...
  • image 24 Tetor 2019 Konfirmohen bisedimet për transferimin e Ibrahimovicit në Napoli Kryetari i Napolit, Aurelio De Laurentiis, dëshiron ta transferojë Zlatan Ibrahimovicin dhe thotë se bisedimet për një transferim të tillë kanë qenë duke vazhduar që disa muaj. 38-vjeçari ka lënë të kuptohet se atij do t'i pëlqente...
  • image 23 Tetor 2019 IJF-ja e nominon Kukën për çmimin e madh të IOC-së Driton Kuka ka marrë mirënjohje të rëndësishme për punën shumë të suksesshme me ekipin e Kosovës në xhudo. Ai do të nominohet për një çmim të madh që e ndan Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) për trajnerë të dalluar. Bëhet...
  • image 22 Tetor 2019 Tetë arsyet pse Neymari s’u zgjodh në listën për Topin e Artë Organizatorët e Topit të Artë, France Football, e kanë publikuar një listë me arsye për ta sqaruar pse Neymari u la jashtë listës prej 30 futbollistëve për ta fituar Topin e Artë këtë vit. Neymari mungon në këtë listë për herë të...
  • image 21 Tetor 2019 Koeman trajner i Barcelonës më 2020 Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, mund të emërohet në stolin e Barcelonës në fund të këtij sezoni. Gazeta spanjolle Marca shkruan se Koeman e ka një klauzolë në kontratën e tij me Holandën që ia mundëson atij të bëhet trajner i...
  • image 20 Tetor 2019 Frenkie de Jong, një mesfushor i kompletuar Frenkie de Jong është duke e shijuar një fillim mbresëlënës në sezonin e tij debutues me Barcelonë, duke shfaqur sinjale të një mesfushori të kompletuar. Holandezi është bërë pjesë përbërëse e ekipit të Ernesto Valverdes...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30