Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Tetor 2019 Viti 2019 është i Rashicës, Werder publikon statistikat e yllit kosovar Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ylli nga Kosova realizoi në ndeshjen e parë ndaj Borussia Dortmund. Por në përgjithësi viti 2019 ka qenë vit i jashtëzakonshëm për Rashicën te...
  • image 04 Tetor 2019 Bushi vlerëson se Kosova qëndron më lart se Shqipëria Trajneri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, të enjten ka publikuar listën për ndeshjen ndaj Kosovës, që zhvillohet më 15 tetor në Elbasan. Ndeshja Shqipëri - Kosovë i takon Grupit 3 të eliminatoreve për Euro 2021. Shqipëria...
  • image 03 Tetor 2019 Chelsea arrin fitoren e parë në "Champions" Chelsea ka shënuar fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. "Blutë" fituan 1 me 2 si mysafirë të Lillet në xhiron e dytë të Grupit H. Tammy Abraham dhe Willian shënuan golat për Chelsean, teksa Victor Osimhen realizoi...
  • image 02 Tetor 2019 City fiton ndaj Dinamo Zagrebit Manchester City ka fituar 2 me 0 ndaj Dinamo Zagrebit në Ligën e Kampionëve. Raheem Sterling realizoi golin e parë, ndërsa të dytin e shënoi Phil Foden. City ka gjashtë pikë pas dy ndeshjeve në Grupin C. Në vend të dytë në tabelën e...
  • image 01 Tetor 2019 Wengeri, nën radarin e Milanit Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është sërish nën radarin e Milanit për pozitën e trajnerit te kuqezinjtë, sipas gazetës italianë Gazzetta dello Sport. Francezi ka qenë pa punë që kur u largua nga Arsenali në verën e vitin 2018....
  • image 30 Shtator 2019 Milani vazhdon fundosjen, mposhtet edhe nga Fiorentina Milani ka pësuar humbjen e tretë rresht në Serie A dhe të katërtën në gjashtë xhirot e para. Skuadra e re që i shkaktoi disfatë Milanit ishte Fiorentina, e cila triumfoi me rezultat 1 me 3. Pulgar, Castrovilli e Franck Ribery shënuan golat...
  • image 29 Shtator 2019 Yjet që nuk po shndritin Me Cristiano Ronaldon që nuk është më dhe problemet e vazhdueshme të Lionel Messit me lëndim, La Liga vazhdon të presë në ankth për yjet e saj të reja të shndritin. Antoine Griezmann, Eden Hazard dhe Joao Felix ishin emrat më të...
  • image 28 Shtator 2019 Neymar kthehet në Barcelonë, por vetëm për një betejë ligjore Barcelona kaloi shumicën e kohës në verë duke tentuar ta rikthejë Neymarin në klub, dy vjet pasi ai u largua te Paris Saint-Germaini. Por të premten tentimet e brazilianit për të negociuar me skuadrën e tij të vjetër përfunduan në padi...
  • image 27 Shtator 2019 Zhegrova po shihet si "magjistari" i ri i kampionatit zviceran Skuadra e Baselit po konsiderohet me fat që në radhët e veta ka një sulmues krahu si Edon Zhegrova, i cili nga mediumet zvicerane po quhet si "magjistari i ri i Superligës". Të enjten, mediumet më të mëdha zvicerane kanë shkruar për...
  • image 26 Shtator 2019 Suspendohen disa top-atletë para Botërorit Vrapuesit kenias në 5.000 metra, Michael Kibet dhe Daniel Simiyu, nuk do të lejohen të garojnë, pasi kanë dështuar t'u nënshtrohen numrit të caktuar të testeve të dopingut para garës, ndërsa kampioni olimpik në hedhje të çekanit,...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30