Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Shtator 2019 PSG-ja, optimiste për të ardhmen e Neymarit Paris Saint-Germaini është optimist se do të mundë ta mbajë në skuadër brazilianin Neymar edhe në të ardhmen, përkundër që ai ishte shumë afër largimit nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Klubi francez shpreson se ylli...
  • image 24 Shtator 2019 Emery i del në mbrojtje Xhakës pas vërshëllimave të tifozëve Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, i ka dalë në mbrojtje kapitenit të ekipit, Granit Xhakës, pasi mesfushori është vërshëllyer nga tifozët në ndeshjen kundër Aston Villas, ka shkruar të hënën "Sky Sports". Emery ka mbrojtur kapitenin e...
  • image 23 Shtator 2019 Juventusi dërgon skautë për Muriqin në derbin e Stambollit Pos që do të jetë derbi i parë i Stambollit për të, Muriqi do të jetë edhe nën vëzhgim të skautëve të skuadrës kampione të Italisë, Juventus, bëri të ditur gazeta turke "Hurriyet" të dielën, shkruan sot "Koha Ditore". Muriqi...
  • image 22 Shtator 2019 Trajneri i Milanit: Përvoja ishte arsyeja e vetme që na mposhti Interi Trajneri i Milanit, Marco Giampaolo, ka këmbëngulur se dallimi i vetëm mes Interit dhe skuadrës së tij ishte përvoja në derbin della Madonnina të shtunën mbrëma, i cili i takoi zikaltërve. Milani u mposht 2:0 nga rivali i qytetit Interi...
  • image 21 Shtator 2019 Klopp: Chelsea më kujton Dortmundin e para disa viteve Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se Chelsea aktual i kujton Dortmundin e para disa viteve. Ai ka thënë se lojtarët e rinj të Chelseat, Tammy Abraham dhe Mason Mount tani vlerësohen mbi 60 milionë euro, transmeton kp. Skuadra e...
  • image 20 Shtator 2019 Për më shumë minuta, Shaqa do të luajë si mesfushor qendror Vetëm tre minuta i luajti Xherdan Shaqiri të martën mbrëma, në humbjen e Liverpoolit përballë Napolit në Ligën e Kampionëve. Shaqa preku topin vetëm katër herë gjatë kësaj kohe, derisa skuadra e tij, u mposht në start të Championsit,...
  • image 19 Shtator 2019 Rashica i gatshëm për ndeshjen ndaj Leipzigut Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, do të luajë prej minutës së parë te Werder Bremeni në duelin që e zhvillon në shtëpi kundër RB Leipzigut, kanë njoftuar të mërkurën mediumet gjermane. Bëhet e ditur se Rashica që...
  • image 18 Shtator 2019 Sekreti i Përfaqësueses së Kosovës Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, u fut në tunelin që dërgonte te zhveshtoret gjatë ndeshjes eliminatore për "Euro 2020", të humbur 5:3 në udhëtim nga Anglia. Ai u fut me nervozizëm të madh, por papritur kur kuptoi se kamera po...
  • image 17 Shtator 2019 Tifozët e Liverpoolit reagojnë për mosaktivizimin e Shaqirit Shumë prej tifozëve të Liverpoolit janë të bindur se trajneri Juergen Klopp po i bën padrejtësi Xherdan Shaqirit, pasi insistojnë se ai meriton minutazhë më të madhe, përcjellin mediumet angleze të hënën. Shaqiri në ndeshjen e fundit...
  • image 16 Shtator 2019 Stadiumit "Fadil Vokrri" do t'i shtohet kapaciteti i ulëseve Duke folur për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, me besimin se ai do nisë së ndërtuari në tetor e do të përfundojë për dy vjet, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se do të bëhet edhe shtimi i kapacitetit...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30