Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191014

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Gusht 2010 Blatter dhe Platini në kremten shqiptare Krerët e UEFA-s dhe FIFA-s, Michel Platini dhe Joseph Blatter, do të vizitojnë Tiranën më 21 tetor për të festuar së bashku me komunitetin e futbollit shqiptar 80-vjetorin e formimit të Federatës Shqiptare të Futbollit.
  • image 19 Maj 2010 Behrami shënoi golin e parë sivjet Mesfushori kosovar Valon Behrami ka kontribuuar me gol në fitoren e pastër të West Ham Unitedit me rezultat 3:0 kundër skuadrës Hull City
  • image 19 Maj 2010 Maze ka frikë nga fatkeqësitë Skitarja e Sllovenisë, Tina Maze, ka pranuar se frika nga ndonjë fatkeqësi në shteg e ka ndihmuar që të fitojë medaljen e argjendët në disiplinën e supersllallomit, të parën të këtillë në historinë e Sllovenisë.
  • image 19 Maj 2010 Mourinho: Juventusin po e favorizojnë arbitrat Trajneri portugez i Interit, Jose Mourinho, sërish ka sulmuar skuadrën më me shumë trofe italiane Juventus.
  • image 19 Maj 2010 Ibrahimovic arsyeton Henry që luajti me dorë Ylli i Barcelonës, Zlatan Ibrahimoviq, i ka dalë në mbrojtje bashkëlojtarit të tij francezit Thierry Henry, duke thënë se ai ka vepruar mirë që ka luajtur me dorë në ndeshjen e barazhit mes Francës dhe Irlandës.
  • image 19 Maj 2010 Mancini huazohet tek Marseille Mesfushori brazilian i Interit, Amantino Mancini është huazuar deri në fund të stinorit te skuadra franceze Olympique Marseille, shkruan gazeta franceze "La Provence".
  • image 18 Maj 2010 Miller nuk ka konkurrencë në lëshimet me ski Para katër vjetësh në Torino të Italisë, skitarit kroat medaljen më të vlefshme ia pati grabitur amerikani Ted Ligatuy, kurse sonte (të dielën) atë ia mori bashkëkombësi i tij Bode Miller, pas sllallomit të shkëlqyer në një shteg të...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30