Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Shkurt 2020 Dumoshi premton ndërtimin e qendrës për xhudo në Pejë Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka premtuar se së shpejti do të ndërtohet qendra e xhudos në Pejë, për të cilën do të kontribuojë në aspektin financiar edhe Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Si sportistja e...
  • image 27 Shkurt 2020 Beckham: Inter Miami ka mundësi të madhe t’i blejë Messin dhe Ronaldon David Beckham ka thënë se klubi i tij nga Major League Soccer, Inter Milani, e ka një mundësi të madhe për t'i blerë superyjet Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Klubi i legjendës së futbollit anglez është duke u përgatitur për sezonin...
  • image 26 Shkurt 2020 Lampard i dëshpëruar me paraqitjen Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, ka pranuar se Bayerni ka dominuar plotësisht në ndeshjen e së martës mbrëma në Londër. Bayerni fitoi 3:0 ndaj Chelseat në ndeshjen e parë të fazës nokaut të Ligës së Kampionëve. "Paraqitja ishte e...
  • image 25 Shkurt 2020 Pogba: Liverpooli e meriton titullin e Premierligës Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba, e ka pranuar se Liverpooli është shumë përpara ekipeve të tjera në Premierligës, përkundër që ai s'dëshiron që klubi rival i tij ta fitojë trofeun e shumëpritur të Premierligës. Liverpooli...
  • image 24 Shkurt 2020 Kosova shënon fitore edhe kundër Luksemburgut Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore si mysafire kundër Luksemburgut, me rezultat 84:80, në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatit botëror 2023. Deri te kjo fitore e rëndësishme Dardanet erdhën pas një loje shumë...
  • image 24 Shkurt 2020 Arsenal fiton dramën ndaj Evertonit Arsenal ka arkëtuar tri pikë mjaft të rëndësishme në "Emirates" kundër Evertonit, me rezultat 3:2. Ishte Calvert-Lewin që në minutën e parë të ndeshjes zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 26-të Nketiah barazoi rezultatin,...
  • image 23 Shkurt 2020 Xhaka thotë se Arteta ia ka kthyer lumturinë Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, e ka pranuar se trajneri Mikel Arteta e kishte bindur të qëndrojë në klub dhe thotë se, falë tij, tani ndihet i lumtur duke e bërë atë që i pëlqen më së shumti; të luajë futboll për ekipin e...
  • image 22 Shkurt 2020 Bernardo Silva, objektivi i Barcelonës Bernardo është duke u monitoruar nga Barça, Guardiola do të bëjë gjitha për ta mbajtur atë në 'Etihad Stadium'. Barcelona është gati për të nënshkruar me futbollistin që janë të interesuar që një kohë të gjatë, Bernardo Silvan e...
  • image 21 Shkurt 2020 “El Clasico është vetëm një ndeshje, s’do të vendosë asgjë sa i përket titullit” Messi beson se deri në fund, Reali dhe Barça do të luftojnë për titullin e La Ligës. Real Madridi aktualisht është me vetëm një pikë më shumë se Barcelona në renditjen e La Ligës, 53 me 52 dhe nëse gjithçka mbetet kështu deri në...
  • image 19 Shkurt 2020 Atalanta synon ta eliminojë Valencian për të vazhduar ëndrrën evropiane Atalanta, të mërkurën (sot) e pret Valencian në ndeshjen e parë të 1/8 të finales në Champions, që nis në orën 21:00. Ekipi që vjen nga Bergamo, edhe këtë ndeshje do ta luajë në stadiumin "San Siro" të Milanit që është 55...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29