Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 11 Tetor 2019 Shqipërinë e ndjek fati i pësimit të golit në fund të ndeshjes Turqia ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Shqipërisë për t'iu afruar Evropianit. Në një ndeshje ku Shqipëria luajti një ndeshje shumë të mirë, por një gabim në fund të ndeshjes bëri që vendasit të arkëtonin pikët e...
  • image 11 Tetor 2019 Holanda përmbys Irlandën e Veriut Holanda ka fituar 3 me 1 ndaj Irlandës së Veriut për të marrë kreun e Grupit C kualifikues për "Euro 2020". Takimin e vlefshëm për xhiron e shtatë të grupit, holandezët e fituan me përmbysje. Magennis kaloi Irlandën Veriore në epërsi...
  • image 10 Tetor 2019 "Kuqezinjtë" nisen drejt Turqisë, gati për sfidën vendimtare Kombëtarja shqiptare është nisur drejt Stambollit pasi ditën e premte luan kundër Turqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Shqipëria aktualisht renditet në vendin e katërt me 9 pikë, ndërsa Turqia është kryesuese...
  • image 09 Tetor 2019 Zlatan Ibrahimoviq nderohet me statujë në Suedi Në Malme të Suedisë u zbulua statuja e futbollistit Zlatan Ibrahimoviq. Gjiganti suedez ose dashurohet, ose urrehet, deklaratat e tij nuk janë kurrë të zakonshme dhe asnjëherë si ato të mëparshmet. Në mijëvjeçarin e tij, Ibrahimoviq...
  • image 08 Tetor 2019 Pochettino ka humbur besimin e lojtarëve Starti i mjerueshëm i Tottenhamit ka vazhduar me humbje vikendin e fundit nga Brightoni (3:0), kurse burime brenda klubit londinez kanë bërë të ditur se futbollistët kanë filluar të lodhen nga qasja e trajnerit Mauricio Pochettino. Ekipi që...
  • image 07 Tetor 2019 Hysaj pësoi lëndim të frikshëm, Napoli konfirmon se shkodrani nuk do të grumbullohet me... Elseid Hysaj ka pësuar një lëndim të frikshëm në ndeshjen Torino - Napoli, e vlefshme për javën e shtatë të Serie A. Mbrojtësi shqiptar ka lëshuar fushën e lojës në minutën e 34-të, pasi pësoi një lëndim në gjoks. Pas lëndimit...
  • image 06 Tetor 2019 Viti 2019 është i Rashicës, Werder publikon statistikat e yllit kosovar Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ylli nga Kosova realizoi në ndeshjen e parë ndaj Borussia Dortmund. Por në përgjithësi viti 2019 ka qenë vit i jashtëzakonshëm për Rashicën te...
  • image 04 Tetor 2019 Bushi vlerëson se Kosova qëndron më lart se Shqipëria Trajneri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, të enjten ka publikuar listën për ndeshjen ndaj Kosovës, që zhvillohet më 15 tetor në Elbasan. Ndeshja Shqipëri - Kosovë i takon Grupit 3 të eliminatoreve për Euro 2021. Shqipëria...
  • image 03 Tetor 2019 Chelsea arrin fitoren e parë në "Champions" Chelsea ka shënuar fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. "Blutë" fituan 1 me 2 si mysafirë të Lillet në xhiron e dytë të Grupit H. Tammy Abraham dhe Willian shënuan golat për Chelsean, teksa Victor Osimhen realizoi...
  • image 02 Tetor 2019 City fiton ndaj Dinamo Zagrebit Manchester City ka fituar 2 me 0 ndaj Dinamo Zagrebit në Ligën e Kampionëve. Raheem Sterling realizoi golin e parë, ndërsa të dytin e shënoi Phil Foden. City ka gjashtë pikë pas dy ndeshjeve në Grupin C. Në vend të dytë në tabelën e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30