Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Tetor 2019 Wengeri, nën radarin e Milanit Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është sërish nën radarin e Milanit për pozitën e trajnerit te kuqezinjtë, sipas gazetës italianë Gazzetta dello Sport. Francezi ka qenë pa punë që kur u largua nga Arsenali në verën e vitin 2018....
  • image 30 Shtator 2019 Milani vazhdon fundosjen, mposhtet edhe nga Fiorentina Milani ka pësuar humbjen e tretë rresht në Serie A dhe të katërtën në gjashtë xhirot e para. Skuadra e re që i shkaktoi disfatë Milanit ishte Fiorentina, e cila triumfoi me rezultat 1 me 3. Pulgar, Castrovilli e Franck Ribery shënuan golat...
  • image 29 Shtator 2019 Yjet që nuk po shndritin Me Cristiano Ronaldon që nuk është më dhe problemet e vazhdueshme të Lionel Messit me lëndim, La Liga vazhdon të presë në ankth për yjet e saj të reja të shndritin. Antoine Griezmann, Eden Hazard dhe Joao Felix ishin emrat më të...
  • image 28 Shtator 2019 Neymar kthehet në Barcelonë, por vetëm për një betejë ligjore Barcelona kaloi shumicën e kohës në verë duke tentuar ta rikthejë Neymarin në klub, dy vjet pasi ai u largua te Paris Saint-Germaini. Por të premten tentimet e brazilianit për të negociuar me skuadrën e tij të vjetër përfunduan në padi...
  • image 27 Shtator 2019 Zhegrova po shihet si "magjistari" i ri i kampionatit zviceran Skuadra e Baselit po konsiderohet me fat që në radhët e veta ka një sulmues krahu si Edon Zhegrova, i cili nga mediumet zvicerane po quhet si "magjistari i ri i Superligës". Të enjten, mediumet më të mëdha zvicerane kanë shkruar për...
  • image 26 Shtator 2019 Suspendohen disa top-atletë para Botërorit Vrapuesit kenias në 5.000 metra, Michael Kibet dhe Daniel Simiyu, nuk do të lejohen të garojnë, pasi kanë dështuar t'u nënshtrohen numrit të caktuar të testeve të dopingut para garës, ndërsa kampioni olimpik në hedhje të çekanit,...
  • image 25 Shtator 2019 PSG-ja, optimiste për të ardhmen e Neymarit Paris Saint-Germaini është optimist se do të mundë ta mbajë në skuadër brazilianin Neymar edhe në të ardhmen, përkundër që ai ishte shumë afër largimit nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Klubi francez shpreson se ylli...
  • image 24 Shtator 2019 Emery i del në mbrojtje Xhakës pas vërshëllimave të tifozëve Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, i ka dalë në mbrojtje kapitenit të ekipit, Granit Xhakës, pasi mesfushori është vërshëllyer nga tifozët në ndeshjen kundër Aston Villas, ka shkruar të hënën "Sky Sports". Emery ka mbrojtur kapitenin e...
  • image 23 Shtator 2019 Juventusi dërgon skautë për Muriqin në derbin e Stambollit Pos që do të jetë derbi i parë i Stambollit për të, Muriqi do të jetë edhe nën vëzhgim të skautëve të skuadrës kampione të Italisë, Juventus, bëri të ditur gazeta turke "Hurriyet" të dielën, shkruan sot "Koha Ditore". Muriqi...
  • image 22 Shtator 2019 Trajneri i Milanit: Përvoja ishte arsyeja e vetme që na mposhti Interi Trajneri i Milanit, Marco Giampaolo, ka këmbëngulur se dallimi i vetëm mes Interit dhe skuadrës së tij ishte përvoja në derbin della Madonnina të shtunën mbrëma, i cili i takoi zikaltërve. Milani u mposht 2:0 nga rivali i qytetit Interi...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30