Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Shtator 2019 Klopp: Chelsea më kujton Dortmundin e para disa viteve Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se Chelsea aktual i kujton Dortmundin e para disa viteve. Ai ka thënë se lojtarët e rinj të Chelseat, Tammy Abraham dhe Mason Mount tani vlerësohen mbi 60 milionë euro, transmeton kp. Skuadra e...
  • image 20 Shtator 2019 Për më shumë minuta, Shaqa do të luajë si mesfushor qendror Vetëm tre minuta i luajti Xherdan Shaqiri të martën mbrëma, në humbjen e Liverpoolit përballë Napolit në Ligën e Kampionëve. Shaqa preku topin vetëm katër herë gjatë kësaj kohe, derisa skuadra e tij, u mposht në start të Championsit,...
  • image 19 Shtator 2019 Rashica i gatshëm për ndeshjen ndaj Leipzigut Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, do të luajë prej minutës së parë te Werder Bremeni në duelin që e zhvillon në shtëpi kundër RB Leipzigut, kanë njoftuar të mërkurën mediumet gjermane. Bëhet e ditur se Rashica që...
  • image 18 Shtator 2019 Sekreti i Përfaqësueses së Kosovës Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, u fut në tunelin që dërgonte te zhveshtoret gjatë ndeshjes eliminatore për "Euro 2020", të humbur 5:3 në udhëtim nga Anglia. Ai u fut me nervozizëm të madh, por papritur kur kuptoi se kamera po...
  • image 17 Shtator 2019 Tifozët e Liverpoolit reagojnë për mosaktivizimin e Shaqirit Shumë prej tifozëve të Liverpoolit janë të bindur se trajneri Juergen Klopp po i bën padrejtësi Xherdan Shaqirit, pasi insistojnë se ai meriton minutazhë më të madhe, përcjellin mediumet angleze të hënën. Shaqiri në ndeshjen e fundit...
  • image 16 Shtator 2019 Stadiumit "Fadil Vokrri" do t'i shtohet kapaciteti i ulëseve Duke folur për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, me besimin se ai do nisë së ndërtuari në tetor e do të përfundojë për dy vjet, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se do të bëhet edhe shtimi i kapacitetit...
  • image 15 Shtator 2019 Kthimi i fuqishëm i liderit të pakontestueshëm të mesfushës Pa luajtur asnjë ndeshje në edicionin e ri (2019\2020), Valon Berisha është kthyer në përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Dhe kthimi i tij doli të jetë shumë i suksesshëm. Me gjithë mungesën e gjatë, Berisha ishte vendimtar në dy...
  • image 14 Shtator 2019 Çekia do të mundohet ta kopjojë Kosovën në ndeshjen vendimtare ndaj saj Pasioni, dashuria për fanellën dhe loja me zemër vlerësohen prej tipareve kryesore të Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Edhe kur Kosova nuk shfaq cilësinë të cilën e presin tifozët, angazhimi në fushë shpesh kompenson paraqitjen e...
  • image 13 Shtator 2019 Xhaka në dyshim për ndeshjen ndaj Watfordit Mesfushori Granit Xhaka ka gjasa të mëdha t'i mungojë Arsenalit për ndeshjen kampionale të kësaj fundjave. Mediumet angleze kanë raportuar të enjten se trajneri i Arsenalit, Unai Emery, nuk është i sigurt nëse do ta ketë Xhakën në...
  • image 12 Shtator 2019 Në Plzen do të jetë stacioni vendimtar i Kosovës në rrugën drejt Evropianit Një miqësore e lehtë, një ndeshje në shtëpi që duhet fituar dhe një ndeshje si mysafir që me shumë gjasë do të jetë vendimtare. Ky është rrugëtimi që shpresohet se do ta dërgojë Kosovën në kampionat evropian, në tentimin e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30