Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191019

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 05 Shtator 2010 Spanja në çerekfinale e Botërorit në basketboll Kampioni i botës në basketboll, Spanja, ka arritur që të tejkalojë ish-finalistin e botërorit të kaluar, Greqinë, me rezultat 80-72, për t'u kualifikuar në çerekfinale ku do të takohet me Serbinë.
  • image 04 Shtator 2010 Beqaj: Nuk duhet të jemi euforik Portieri i rikthyer i kombëtares shqiptare, prizrenasi Arian Beqaj, thotë se barazimi 1-1 ndaj Rumanisë ishte një rikthim i mrekullueshëm për të.
  • image 04 Shtator 2010 Kuqezinjtë ndalën Rumaninë Përfaqësuesja e Shqipërisë në futboll nuk ka lejuar të mposhtet nga Rumania në takimin e parë kualifikues për Kampionatin Evropian, Euro 2012, pasi që luajti baras me rezultat 1:1.
  • image 04 Shtator 2010 Nadal në rundin e tretë në US Open Tenisti Rafael Nadal i ka bërë ballë një seti të dytë shumë dramatik për të shënuar fitore 3-0 në sete (6-2, 7-6, 7-5) ndaj uzbekut Denis Istomin dhe për të arritur kështu në rundin e tretë të US Open.
  • image 03 Shtator 2010 Spanja mund të bëhet kombëtarja e shekullit Një analizë e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), për Botërorin 2010, ka nxjerrë si kandidat potencial Spanjën, për ekipin përfaqësues më të mirë të shekullit.
  • image 01 Shtator 2010 UEFA ndalon vuvuzelat në ligat evropiane Federata Evropiane e Futbollit e ka ndaluar futjen e vuvuzelave në stadiumet gjatë kampionatit evropian dhe në ndeshjet e Ligës së Kampionëve.
  • image 01 Shtator 2010 Ibrahimovic kritikon Guardiolan Ylli suedez me origjinë boshnjake, Zlatan Ibrahimovic, ka sulmuar sërish ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola, duke thënë tani se ai nuk është trajner, pasi që nuk di t'i zgjidhë problemet me lojtarët e tij.
  • image 01 Shtator 2010 Ballack kapiten - Lahm zevëndësi i tij Michael Ballack qëndron zyrtarisht kapiten i kombëtares gjermane të futbollit, ndërsa Philipp Lahm zevëndësuesi i tij i parë.
  • image 30 Gusht 2010 Kampioni gjerman e dëshiron Van der Vaart Kampioni gjerman i futbollit, Bayerni i Munihut mund të përgatis një ofertë të vonshme që mesfushori i Real Madridit, Rafael van der Vaart, të kthehet në Bundesliga.
  • image 29 Gusht 2010 Mourinho zhgënjen tifozët e Realit Jose Mourinho, trajneri i ekipit spanjoll të futbollit, Reali i Madridit, ka zhgënjyer tifozët e ekipit mbretëror, pasi ka nxjerrë vetëm një barazim zhgënjyes pa gola në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga të zhvilluar në...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30