Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191122

Sport - Të gjitha lajmet e datës: 20191122

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Tetor 2019 Zlatan Ibrahimoviq nderohet me statujë në Suedi Në Malme të Suedisë u zbulua statuja e futbollistit Zlatan Ibrahimoviq. Gjiganti suedez ose dashurohet, ose urrehet, deklaratat e tij nuk janë kurrë të zakonshme dhe asnjëherë si ato të mëparshmet. Në mijëvjeçarin e tij, Ibrahimoviq...
  • image 08 Tetor 2019 Pochettino ka humbur besimin e lojtarëve Starti i mjerueshëm i Tottenhamit ka vazhduar me humbje vikendin e fundit nga Brightoni (3:0), kurse burime brenda klubit londinez kanë bërë të ditur se futbollistët kanë filluar të lodhen nga qasja e trajnerit Mauricio Pochettino. Ekipi që...
  • image 07 Tetor 2019 Hysaj pësoi lëndim të frikshëm, Napoli konfirmon se shkodrani nuk do të grumbullohet me... Elseid Hysaj ka pësuar një lëndim të frikshëm në ndeshjen Torino - Napoli, e vlefshme për javën e shtatë të Serie A. Mbrojtësi shqiptar ka lëshuar fushën e lojës në minutën e 34-të, pasi pësoi një lëndim në gjoks. Pas lëndimit...
  • image 06 Tetor 2019 Viti 2019 është i Rashicës, Werder publikon statistikat e yllit kosovar Milot Rashica është rikthyer nga lëndimi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ylli nga Kosova realizoi në ndeshjen e parë ndaj Borussia Dortmund. Por në përgjithësi viti 2019 ka qenë vit i jashtëzakonshëm për Rashicën te...
  • image 04 Tetor 2019 Bushi vlerëson se Kosova qëndron më lart se Shqipëria Trajneri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, të enjten ka publikuar listën për ndeshjen ndaj Kosovës, që zhvillohet më 15 tetor në Elbasan. Ndeshja Shqipëri - Kosovë i takon Grupit 3 të eliminatoreve për Euro 2021. Shqipëria...
  • image 03 Tetor 2019 Chelsea arrin fitoren e parë në "Champions" Chelsea ka shënuar fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. "Blutë" fituan 1 me 2 si mysafirë të Lillet në xhiron e dytë të Grupit H. Tammy Abraham dhe Willian shënuan golat për Chelsean, teksa Victor Osimhen realizoi...
  • image 02 Tetor 2019 City fiton ndaj Dinamo Zagrebit Manchester City ka fituar 2 me 0 ndaj Dinamo Zagrebit në Ligën e Kampionëve. Raheem Sterling realizoi golin e parë, ndërsa të dytin e shënoi Phil Foden. City ka gjashtë pikë pas dy ndeshjeve në Grupin C. Në vend të dytë në tabelën e...
  • image 01 Tetor 2019 Wengeri, nën radarin e Milanit Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është sërish nën radarin e Milanit për pozitën e trajnerit te kuqezinjtë, sipas gazetës italianë Gazzetta dello Sport. Francezi ka qenë pa punë që kur u largua nga Arsenali në verën e vitin 2018....
  • image 30 Shtator 2019 Milani vazhdon fundosjen, mposhtet edhe nga Fiorentina Milani ka pësuar humbjen e tretë rresht në Serie A dhe të katërtën në gjashtë xhirot e para. Skuadra e re që i shkaktoi disfatë Milanit ishte Fiorentina, e cila triumfoi me rezultat 1 me 3. Pulgar, Castrovilli e Franck Ribery shënuan golat...
  • image 29 Shtator 2019 Yjet që nuk po shndritin Me Cristiano Ronaldon që nuk është më dhe problemet e vazhdueshme të Lionel Messit me lëndim, La Liga vazhdon të presë në ankth për yjet e saj të reja të shndritin. Antoine Griezmann, Eden Hazard dhe Joao Felix ishin emrat më të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29