Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 11 Dhjetor 2019 Muriq u prin "dardanëve" që pritet të lëvizin në janar Afati kalimtar i janarit vlerësohet jo shumë i përshtatshëm për të ndërruar mjedis. Lojtarët e kanë vështirë të adaptohen në një skuadër që është futur në proces të lojës për shumë muaj. Por për disa lojtarë të...
  • image 10 Dhjetor 2019 Zyrtare: Caktohen gjyqtarët për ‘El Clasico’ Alejandro Hernández Hernández dhe Ricardo de Burgos Bengoechea do të jenë dy kryesorët që do të përkujdesen që gjithçka të shkojë mbarë në 'El Clasicon' e 18 dhjetorit... Tashmë është zyrtare.
  • image 09 Dhjetor 2019 Vidal mund të përfundojë te Manchester Unitedi Arturo Vidal pritet të largohet nga Barcelona në janar dhe t'i bashkohet Manchester Unitedit, bën të ditur "Sunday Mirror". Vetë trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka treguar se ka gjasa që Vidal të largohet në janar. Raportohet se për...
  • image 08 Dhjetor 2019 Joshua rikthen titullin e botës në boks Anthony Joshua ka arritur të rikthejë titujt e botës në boks. Në një ndeshje spektakolare ndaj Andy Ruizit në Arabi Saudite, boksieri britanik fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve. Joshua e Ruzi boksuan për 12 raunde, transmeton Koha.net.
  • image 07 Dhjetor 2019 Raportet e tensionuara me Fonsecën, Roma mendon ta huazojë kapitenin Florenzi Alessandro Florenzi nuk është duke kaluar një periudhë të mirë te Roma. Kapiteni i Giallorosëve ka pasur raporte të tensionuara me trajnerin Fonseca dhe ka mbetur në bankën rezervë.
  • image 06 Dhjetor 2019 Arsenali mbetet në krizë, humb në shtëpi nga Brightoni Arsenali assesi të këndellet, as me Freddie Ljungbergun e ardhur në krye. Ekipi nga Londra ka humbur në shtëpi nga Brightoni, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15 të Premierligës angleze, me rezultat 1 me 2. AUTë parët në epërsi...
  • image 05 Dhjetor 2019 Liverpooli 'shkatërron' Evertonin, në një ndeshje që shkëlqeu Shaqiri Skuadra e Jurgen Klopp ka fituar pa shumë probleme 5-2 derbin ndaj Everton, në një duel që dhuroi gola dhe emocione. Pjesa e parë ishte një spektakël më vete, duke dhuruar 6 gola. Pas një kundërsulmi të shpejt Origi zhbllokoi ndeshjen që...
  • image 04 Dhjetor 2019 City me fitore të lehtë ndaj Burnleyt Manchester City ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Burnley. Kampioni i Anglisë shënoi fitore prej 4 me 1, në një ndeshje ku shkëlqeu sulmuesi brazilian Gabriel Jesus, transmeton Koha.net. Jesus shënoi dy golat e para me asistimet nga...
  • image 03 Dhjetor 2019 Juventusi insiston për Pellegrinin Kampioni i Italisë, Juventusi është i vendosur për të transferuar gjatë afatit kalimtar të janarit, mesfushorin Lorenzo Pellegrini. " Gazzetta dello Sport", ka raportuar të hënën se Juventusi ka bërë gati një ofertë prej 25 milionë...
  • image 02 Dhjetor 2019 Hamilton mbyll stinorin me fitore Kampioni i gjashtëfishtë i Formula 1, Lewis Hamilton, ka mbyllur stinorin në mënyrë impresive të dielën, duke arritur te një fitore dominante në Abu Dhabi, në garën e tij të 250-të. Britaniku 34-vjeçar i Mercedesit udhëhoqi çdo xhiro...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29